Het windscherm wil niet meer omhoog. De relais zijn in orde. De blauwe schakelaartjes op de overbrenging werken naar behoren. Ik heb het motortje eruit gehaald en het draait goed bij commando naar beneden. Bij omhoog krijg ik wel spanning op de paarse draad, en het schakelaartje staat goed, maar het motortje draat niet.
Iemand zo'n motortje al eens open gehad, en valt er binnenin iets te repareren?
R1150RT electr.motor ruitverstelling.
Moderator: GVN
-
Dirk Pauwels
- Berichten: 4704
- Lid geworden op: 29 sep 2004, 12:30
- Locatie: Sint Niklaas
Re: R1150RT electr.motor ruitverstelling.
Ik heb er zo nog wel enkele liggen als je het niet in orde krijgt. Stuur maar PB dan.
R1150GS '00 - R1100R '96 - Benelli 500 Quatro '75 - R1200GS LC 'Rally '17 - Vespa P200E '80 -honda bol d'or cb900f '81 - Honda CB750KZ 82 project
Re: R1150RT electr.motor ruitverstelling.
Merkwaardig. Wanneer ik de relais op een losse accu aansluit, functioneren die goed en is de doorgang ok. Maar indien ik de relais in de houder wissel, dan draait het motortje bij omhoog correct, en bij omlaag langzaam. Heb een nieuwe relais besteld. Indien nodig kom ik terug op een ander motortje. Bedankt.
-
frits-motaar
- Berichten: 177
- Lid geworden op: 10 sep 2007, 20:02
- Woonplaats: limburg
- Locatie: LIMBURG
Re: R1150RT electr.motor ruitverstelling.
hier is meestal de relais de boosdoener,die motortjes gaan zelden stuk.
Re: R1150RT electr.motor ruitverstelling.
krijgt hij genoeg spanning omlaag, ik had laatst ene die kreeg maar 3 volt...
Re: R1150RT electr.motor ruitverstelling.
Ja, de spanning is ok. Ook de bedrading vanaf de zekeringen, direct en via de stuurschakelaar. Die schakelaar heb ik ook uit elkaar gepeuterd. Het speelt al langer. Vervelend is dat onderweg het scherm er mee stopt, maar als je terug bent en de boel uit elkaar hebt, het "ineens" weer werkt. Ik heb nu de contactpuntjes in de relais gepolijst, ondanks dat die bij testen met losse accu ok leken, en het scherm werkt weer. Ik zet evengoed de bestelde nieuwe relais erin. En dan is het hopelijk over, want de machine staat te koop.
Re: R1150RT electr.motor ruitverstelling.
ik had laatst die met 3 volt en die had een draadbreuk... alles uit mekaar dan meten en alles oke, de relais erin en deed het niet, enkele cm verder in de kabelboom zat een rotte klem... rara die was ook van 96 