Corsica juni 2008
Geplaatst: 16 jun 2008, 19:36
Dag 1: 5 juni:
Om 5.30 opgestaan, ontbijt en daarna de moto geladen, roadbook gemonteerd.
De bagage blijkt een +/- 60 kg te wegen, dus dat zal max belading zijn zeker;
de schokdemper staat dan ook op max belading.
Temeratuur 8° ?? Om 7.30 vetrekken we richting A71 naar Clermont-Ferrand.
8.15 bereiken we de eerste tolhokjes al, geen kassierster te vinden dus de volle
pot betaald met de moto. (7,50€)
Gaan reclameren in het bureel en uiteindelijk 4.10€ betaald.
Na Clermont-Ferrand de afrit nr 20 genomen in Brioude en zo de N102 op richting
Le Puy-en-Velay.
We blijven de N102 volgen en nemen richting Pradelles, waar we van de Haute-Loire in de Ardèche komen.
Een 18 km voorbij Pradelles slaan we rechts af en nemen de D239 richting Largentière.
We beklimmen de Col de la Chavade (1266m), Col de Pendu (1435m) en de Col de Meyrand (1370m),
prachtige vergezichten.
De temperatuur blijft onder de 10°, gelukkig blijft het droog.
Om 13.00 bereiken we Largentière en eten daar op een gezellig restaurantje.
Van Largentière gaat het richting “Gorges de l’Ardèche” via de D290.
We nemen daar de ene foto na de andere.
In Pont-Esprit steken we de Rhône over, een machtige rivier, de hoeveelheid water
zal wel afhangen van de hoeveelheid gevallen water de afgelopen dagen??
Nu gaat het richting Bollène-Nyons. Na Tulette (D94) nemen we de D20 richting
Vaison-la-Romaine, zo rijden we de Vaucluse binnen, richting Le Mont Ventoux.
Deze blijkt met de top in de wolken te zitten, maar we wagen het er toch op.
We doen de Ventoux aan via Bédoin- St.-Estéve en Chalet-Renard.
Het wordt alsmaar mistiger maar we moeten de top halen, soms is het zicht slechts
Beperkt tot 10m. De top van de Col de Tempêtes wordt bereikt rond 17.30.
We keren om richting onze chambres d’hôtes via Sault en Banon, waar we de Haute-Provence
binnenrijden.
Van de D950 naar de D951 richting Sisteron en in Châteauneuf-Val-St.-Donat
Bereiken we de chambres d’hôtes, het is nu rond 19.00.
Er volgden ons een lekker avondmaal in leuk gezelschap van de andere gasten daar aanwezig.
Na een 570km en 12u onderweg in de kou was de jacuzzi fantstisch.
Dit is vakantie.
Mvg Motard de l'Allier
Om 5.30 opgestaan, ontbijt en daarna de moto geladen, roadbook gemonteerd.
De bagage blijkt een +/- 60 kg te wegen, dus dat zal max belading zijn zeker;
de schokdemper staat dan ook op max belading.
Temeratuur 8° ?? Om 7.30 vetrekken we richting A71 naar Clermont-Ferrand.
8.15 bereiken we de eerste tolhokjes al, geen kassierster te vinden dus de volle
pot betaald met de moto. (7,50€)
Gaan reclameren in het bureel en uiteindelijk 4.10€ betaald.
Na Clermont-Ferrand de afrit nr 20 genomen in Brioude en zo de N102 op richting
Le Puy-en-Velay.
We blijven de N102 volgen en nemen richting Pradelles, waar we van de Haute-Loire in de Ardèche komen.
Een 18 km voorbij Pradelles slaan we rechts af en nemen de D239 richting Largentière.
We beklimmen de Col de la Chavade (1266m), Col de Pendu (1435m) en de Col de Meyrand (1370m),
prachtige vergezichten.
De temperatuur blijft onder de 10°, gelukkig blijft het droog.
Om 13.00 bereiken we Largentière en eten daar op een gezellig restaurantje.
Van Largentière gaat het richting “Gorges de l’Ardèche” via de D290.
We nemen daar de ene foto na de andere.
In Pont-Esprit steken we de Rhône over, een machtige rivier, de hoeveelheid water
zal wel afhangen van de hoeveelheid gevallen water de afgelopen dagen??
Nu gaat het richting Bollène-Nyons. Na Tulette (D94) nemen we de D20 richting
Vaison-la-Romaine, zo rijden we de Vaucluse binnen, richting Le Mont Ventoux.
Deze blijkt met de top in de wolken te zitten, maar we wagen het er toch op.
We doen de Ventoux aan via Bédoin- St.-Estéve en Chalet-Renard.
Het wordt alsmaar mistiger maar we moeten de top halen, soms is het zicht slechts
Beperkt tot 10m. De top van de Col de Tempêtes wordt bereikt rond 17.30.
We keren om richting onze chambres d’hôtes via Sault en Banon, waar we de Haute-Provence
binnenrijden.
Van de D950 naar de D951 richting Sisteron en in Châteauneuf-Val-St.-Donat
Bereiken we de chambres d’hôtes, het is nu rond 19.00.
Er volgden ons een lekker avondmaal in leuk gezelschap van de andere gasten daar aanwezig.
Na een 570km en 12u onderweg in de kou was de jacuzzi fantstisch.
Dit is vakantie.
Mvg Motard de l'Allier