vroem schreef:maw de restwaarde had ik van bmw hoger ingeschat !! wordt het dan tijd om van merk te veranderen?
Of je nu twijfelt tussen een RT en een PAN, dat is een kwestie van persoonlijke smaak. Daarover is hier op 't forum trouwens al een hele discusie over geweest.
Over de restwaarde echter : iedereen denkt dat zijn motor nog heel wat waard is, maar er is zo iets als waardevermindering. Ieder jaar (ongeacht de staat van onderhoud, de km-stand, het uitzicht,... enz) gaat de waarde van Uw motor onherroepelijk naar beneden. Zelfde principe als bij een auto trouwens. En of het nu over een Beemer of Jap gaat, de waarde daalt !
Speelt ook de kwestie van vraag en aanbod. De huidige motormarkt groeit nog steeds en er komen steeds meer (nieuwe en 2dehandse) motoren op die markt, dus : aanbod stijgt, prijs daalt. Zelfde principe als bij een auto.
Alleen is er voor vele 2dehandse auto's een afzetmarkt in het voormalige oostblok, Afrika, midden-oosten,... Voor motoren is deze markt er (nog) niet en dus blijft de overgrote meerderheid van de occasiemotoren op de Belgische markt. (Er zijn nog factoren, maar dat zou ons te ver leiden).
Conclusie : veel nieuwe motoren = veel occasies = grotere markt = lagere prijzen voor aan- en verkoop van occasies (ongeacht het merk).
Logisch toch ?