Ik had graag van jullie wat feedback gekregen over m'n prangende vraag.
Meestal staat m'n motor op de zijstandard geparkeerd. Op regelmatig basis kijk ik in het venstertje het oliepeil na.
Ik hoor jullie al schreeuwen, "toch niet weer een die komt zagen over het correct oliepeilen !"
Nu hebben jullie voor een stuk gelijk. Toch zou het voor m'n gemoedsrust heel wat kunnen betekenen mochten enkelen kunnen/willen reageren.
Ik weet dat de normale procedure :
1. na een rit de motor op de zijstandard, ong. 10 min.
2. dan op de middenbok, ong. 15 min.
3. in het glas kijken. niveau 1/2 = ideaal, en zolang er olie zichtbaar is in het venster niet echt bijvullen. Verschil onder & boven = 500 cl.
Het volgende probleem stelt zich nu.
Waarom het komt weet ik niet, noem het nonchalance, noem het verstrooidheid, ik kan mezelf wel om de oren slaan. Zeker omdat ik beter wist.
De laatste tijd heb ik me laten leiden door het olieniveau op z'n zijstandard. No worry's, steeds zag ik m'n peilglas zeker half vol staan.Groot was m'n verbijstering echter wanneer ik bij een poetsbeurt(op de middenbok) constateerde dat ik totaal geen olie meer in het glas bespeurde.Het laatste onderhoud(een jaarlijks) gebeurde op ong.14000 km, daar ik op dat ogenblik nog niet aan het 20000 km onderhoud zat. Nu heb ik ong.18700 km. Dus bijna 5000 km later. Ik weet ook dat een zeker olieverbruik als normaal beschouwd word.
Om zeker te zijn dat de olie niet "verstopt" zat, heb ik een klein ritje gemaakt om nadien op de hierboven beschreven methode het oliepeil opnieuw te controleren. Nog steeds zag ik geen olie verschijnen. Eerst heb ik 250 ml bijgevuld en nadien nog eens 250 ml omdat ik nog steeds geen verschil zag. Nu heb ik in totaal 500 ml bijgevuld en eindelijk verscheen er terug olie in het venster. Oliepeil staat nu op 1/3.
M'n vraag aan jullie is nu. Kan ik ongewenst schade aan de motor toegebracht hebben. Ik vermoed dat ik de laatste ritten toch wel met dit laag oliepeil zal gereden hebben. Nooit heb ik enig (voor mij dan toch,ben niet echt technisch geschoold) signaal van de motor zelf of van een van de waarschuwingslichtjes gemerkt dat het fout aan 't lopen was. Valt het allemaal nog wel mee, of moet ik me zorgen beginnen te maken ?
Dank bij voorbaat voor jullie reacties.
Met vriendelijke groeten.

