Asus pocketpc gebruiken als TomTom

Op dit Forum kan u terecht met specifieke vragen rond GPS, de werking en de installatie ervan.

Moderator: GVN

Plaats reactie
Nick_66
Berichten: 259
Lid geworden op: 02 jul 2007, 20:41

Asus pocketpc gebruiken als TomTom

Bericht door Nick_66 »

Ik heb een Asus pocketpc en wil deze gaan gebruiken als navigatiesysteem. Helaas is de pocketpc niet waterdicht en zal ik dus op zoek moeten gaan voor een waterdichte behuiziing. Ik heb voor deze pocketpc ook nog een extra bluetooth gps receiver nodig. Heeft iemand ervaring met het ombouwen van een soortgelijke pocketpc die dan geschikt is voor op de motor?
Sven 12RT

Re: Asus pocketpc gebruiken als TomTom

Bericht door Sven 12RT »

Ik heb die opstelling een tijdje gebruikt.

De gps-receiver vindt je makkelijk op ebay.
Het werkt prima.

Een paar praktische probleempjes :

ik stak de pda in m'n tanktas en luisterde via kleine oortjes.
Maar doordat het scherm van de pda naar de hemel gericht was, en als ik de helm droeg, was het scherm nauwelijks af te lezen.

Andere zorg is de voeding. De pda kan het niet lang uitzingen zonder externe voeding, maar de gps-receiver haalt ook niet veel meer dan 10u (als het zo lang duurt). Dus op lange trips ga je er rekening mee moeten houden.

Om de pda watervrij te houden zijn er zakjes beschikbaar, of de otter-box.
De gps-receiver kan je in je jas of in een koffer steken, zolang die niet uit metaal is (GSA bijv).
Zolang de receiver ietwat naar de hemel "kan kijken" en het binnen de 10m van de pda is, werkt het.
Elloco
Berichten: 4
Lid geworden op: 23 dec 2007, 15:55
Locatie: Rotterdam

Re: Asus pocketpc gebruiken als TomTom

Bericht door Elloco »

Gebruik mijn MDA (HP6915) waterdicht gemaakt met een Otterbox en met Rammount vastgemaakt.

http://img167.imageshack.us/img167/851/dscf4250mh1.jpg

groetjes Arthur
moh_fan
Berichten: 1488
Lid geworden op: 27 jul 2006, 20:36
Woonplaats: Nederland
Locatie: Noord-Brabant
Contacteer:

Re: Asus pocketpc gebruiken als TomTom

Bericht door moh_fan »

Afbeelding

Ziet er netjes uit.
AfbeeldingAfbeeldingAfbeelding
R1200RT LC
Kenny
Berichten: 71
Lid geworden op: 26 okt 2007, 20:19
Locatie: Nu in Amersfoort, NL. Van origine geboren en getogen in de buurt van New York, VS

Re: Asus pocketpc gebruiken als TomTom

Bericht door Kenny »

Ook kan ik bevestigen dat de PDA, Ram Mount, en Otterbox combinatie een mooi oplossing is.
Ik heb deze combinatie al 3 jaar in mijn bezit. De Ram Mount zorgt ervoor dat je de kijkhoek naar je wens in kunt stellen ivm zon enz. en ook en snel eenvoudige los koppeling bij de sociale pitstops.
De otterbox is waterdicht en maakt de PDA schokbestendig en de bediening via de vituele knopen blijven mogelijk. Wel moet ik zeggen dat deze is op de Zumo makkelijker maar voor mij is dit geen grote min punt.
Ik bestelde mijn Otterbox via http://www.otterboxcases.nl/ (geen relatie) met de kit 053 voor op de motor. Deze is met de hele cradle waar de otterbox in past en vastklikt. Ook gebruik ik IMC helm speakers (HS-200) met een coilkabel naar de PDA 3,5mm ext. speaker jack. Tenslotte stroom is voorzien via een 12v dashboard aansteker outlet dan heb je nooit een probleem met uitval van de PDA accu.Voordeel voor mij is dat ik mijn PDA overal meenemen dan heb ik 1 toestel voor alles!
Kosten: Otterbox 89.- Cradle kit 42,- Ram Mount op motor 15,- IMC Helmset 20,- 10cm ext. speakerkable PDA naar helm (op maat) 5,-
Always watch out for the other guy!
Plaats reactie