afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen.

Moderator: GVN

Plaats reactie
noppenrijder
Berichten: 228
Lid geworden op: 07 jan 2005, 09:36
Locatie: Waregem

afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Bericht door noppenrijder »

Net zoals zovelen breng ik mijn motorfiets in kosten in mijn personenbelasting. ik doe dit reeds voor mijn 2e motor, dus zesde jaar op rij , steeds degressief over 5 jaar. dit werd nog nooit geweigerd , tot dit jaar.
1. niet via voorgeschreven formulier 328 K => op te lossen dien ik opnieuw correct in
2. weigering van degressief afschrijven; een hele litanie over restwaarde en normale totale gebruiksduur à gemiddeld 11000 km per jaar; waarna de controleur aanstuurt op 8 jaar lineair; kan ik hiertegenin argumenteren?
3. weigering van de beroeps-km: ik geef aan dat ik tijdens het WE een ritje maak waarbij ik bepaalde werven bezoek waar wij werken (bouw-interne funcite, ik ben geen projectleider)) zodat ik op de hoogte blijf van de stand van zaken. de controleur schreef naar mijn werk, stelde de vraag of er een wagen beschikbaar was, waarop eerlijkheidshalve bevestigend werd geantwoord, vandaar de weigering. kan ik argumenteren dat ik daar tijdens de week werken op bureel geen tijd kan voor vrij maken, en deze bezoeken in het WE doe, kwestie van het nuttige aan het aangename te paren (en zo is het ook!).
Two valve or not two valve, that's tthe question !
(XL 500) - ( K 100 RS) - ( R 850 GS) - '05 R 1200 GS - '91 R 100 GS
(Garmin SP III) - (SP 2610) - Oregon 400T - Forerunner 310 XT - Montana 600
hla
Berichten: 1338
Lid geworden op: 26 dec 2004, 10:37
Woonplaats: Kortrijk
Locatie: W. Vlaanderen
Contacteer:

Re: afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Bericht door hla »

Zal moeilijk worden.
Je zit met het probleem dat al enkele jaren aan de gang is, en waar maar één remedie tegen is uiteindelijk: rechtzaak aanspannen. Met natuurlijk een onbekend resultaat.

Het beste kun je gewoon overeen komen, en dus wat toegeven.

1) Degressief aan te vragen met het formulier 328K. Het is raad dat je dit nog mag rechtzetten, normaal moet dit bij aanvraag gebeuren en niet daarna.
2) Hier voer je twee discussie door elkaar. Het gaat hier om a) degressief en b) afschrijftermijn.
Degressief is een keuze en die kan hij in princype niet weigeren.
Maar dat staat volledig los van de afschrijftermijn! En restwaarde doet niets ter zake, heeft hier niets mee te maken.
Afschrijving op 8 jaar: d'as de jammerlijke tendens die al een tijdje aan de gang is. Daar ga ik volgende week ook problemen mee hebben. Een echt bruikbaar argument daartegen heb je niet :!: D'as de man proberen te overtuigen met alles wat je maar kunt bedenken. En ik ken daar ook geen argumenten voor dan wat je uit Uzelf al kent.
3) Daar redeneren ze gewoon zwart-wit: MOET je daar naar toe voor U werk? Staat dat in Uw arbeidsreglement? Neen? Dan moet je ook niet gaan, punt :!: Of het nu interessant is of niet, doet er niet toe.
Is het antwoord echter : Ja. Dan mag je kiezen hoe je er naartoe gaat. D'as Uw keuze.
Hij zegt dus dat je gewoon "gaat toeren", en dat je even binnenwipt om er een beroepskarakter aan te geven. Dat moet je dus omdraaien of je kunt het vergeten :!: Je MOET er voor Uw werk zijn, en gaat niet toeren maar kiest gewoon de moto te nemen.

De besparingswetloop van de laatste jaren zal het zeker in de toekomst niet makkelijker maken.
Reken maar erop dat het binnen hier en enkele jaren helemaal gedaan zal zijn, juist zoals het met de auto is gebeurt :cry:
Rij met plezier, en geniet.

R1200RT

BMW motoclub-Vlaanderen lid
Werner Von C.
Berichten: 4288
Lid geworden op: 25 mar 2006, 22:21
Woonplaats: Grimbergen
Locatie: Vlaams Brabant
Contacteer:

Re: afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Bericht door Werner Von C. »

Betreurbare evolutie...zoals eerder reeds gemeld...grote bedrijven worden nog nauwelijks gecontroleerd vanwege de complexiteit en het feit dat zij dure consulenten inhuren die legaal alle achterpoortjes weten te vinden...controleurs nemen dan maar de makkelijke prooien waaronder de motorrijders...shame on them :thumbdown:
R1200GS Triple Black named Bertha...and a Sym Cruisym 300
Dirk Pauwels
Berichten: 4704
Lid geworden op: 29 sep 2004, 12:30
Locatie: Sint Niklaas

Re: afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Bericht door Dirk Pauwels »

Is het niet de controleur zijn taak om te bewijzen dat de afschrijvingstermijnen ergens zijn vastgelegd? Want dat zijn ze nl niet. De restwaarde speelt hoegenaamd geen rol en heeft de controleur ook geen zaken mee. Welke bevoegdheid heeft die controleur om een afschrijvingstermijn te bepalen? Geen, nada niets noppes....Dat je een motor van 15000 euro niet op 3 jaar afschrijft weet iedereen, maar 5 jaar is altijd een aanvaardbare termijn geweest. Het hangt er ook vanaf hoeveel km's je opgeeft natuurlijk, als je maar 7000km per jaar doet gaat de controleur uiteraard moeilijk doen over afschrijven op 5 jaar. Als je de voorgestelde 8 jaar niet wil aanvaarden dan geef ik de raad om even contact op te nemen met een boekhoud kantoor en je aangifte via dit kantoor in te dienen, die doen dat niet voor niets, maar 1 keer is voldoende, dan heb je voor volgende jaren een precedent. Eventueel kan dit ook via je bank of spaarkas, die mensen zijn doorgaans ook gekend op het BTW kantoor en die kunnen dat ook wel regelen.

We leven trouwens op borrowed time, want er is al lang sprake van om die regeling af te schaffen, tot hiertoe hebben ze het er nog niet kunnen doordrukken, maar dat komt er ongetwijfeld nog wel van.

Veel succes
R1150GS '00 - R1100R '96 - Benelli 500 Quatro '75 - R1200GS LC 'Rally '17 - Vespa P200E '80 -honda bol d'or cb900f '81 - Honda CB750KZ 82 project
Steffz1
Berichten: 460
Lid geworden op: 17 nov 2005, 13:08
Locatie: Oep Den berg

Re: afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Bericht door Steffz1 »

Ik heb de indruk dat de controleurs duidelijke instructies gehad hebben ....

Ik schreef af op 4 jaar maar dit was voor mijnheer te kort zelf al doe ik er circa 30.000 / Jaar, het moest en zal 5 jaar zijn.
Argumenteren dat de hoge kilometerstand voor een moto heel anders is als bij een auto daar had hij geen oren naar.
5 jaar a 30.000 k is 150.000 km op 5 jaar en dan zal em wel op zijn ttz goed voor het oud ijzer want er is niemand die daar nog iets wil mee doen (zelfs enen met 60.000 km willen ze al niet meer :shock:

Dit alles met hand en tand uitleggen hielp niet .... in ieder geval ik blijf met de mijnen rijden tot em op is ... :wink:

mvg

Stef
hla
Berichten: 1338
Lid geworden op: 26 dec 2004, 10:37
Woonplaats: Kortrijk
Locatie: W. Vlaanderen
Contacteer:

Re: afschrijven motorfiets - wie kan mij helpen?

Bericht door hla »

Steffz1 schreef: 5 jaar a 30.000 k is 150.000 km op 5 jaar en dan zal em wel op zijn
Stef
Als we de Km stand aan richtwaarde zouden nemen en omgekeerd rekenen naar de jaarlijkse Km om een termijn te bepalen, dan ben ik goed in de zak gezet.
Aan 7.000 Km per jaar zit ik bij 150.000 Km aan 21 Jaar :!:

Het is dus zeer duidelijk dat de Km geen maatstaf MOGEN zijn, maar wie heeft daar oren naar?
Zeker geen bureaucratische cijferaar met twee rechtse handen.
Rij met plezier, en geniet.

R1200RT

BMW motoclub-Vlaanderen lid
Plaats reactie