Voor de snelle beslissers : http://www.dagvandemoto.be
Ben vanochtend in Leuven gaan kijken (terrein achter Winge motors tot 18 uur). Goeie sfeer, alleen spijtig dat er geen grote opkomst was, maar ja, de weersvoorspelling was slecht, en qua publiciteit : ik wist het zelf ook gisteravond pas !
Ik heb er een screening en proefritje (F650GS) gedaan, ABS en ASC demo gezien, hamburgerke gegeten, koffietje gedronken... tof. En op een druppelke na géén regen !
De screening was nogal kort : enkele theorievragen, en de praktijktest bestaat uit slalom en 8-je, en remtest.
Een korte rit op de F650GS was leuk, het gewichtsverschil met de R12GS is er wel degelijk, maar ondanks dat vind ik mijn R12GS handelbaarder. Misschien omdat de boxer overdwars draait, misschien een kwestie van gewoonte, de rit was in elk geval te kort (en in konvooi) om gedegen uitspraken te doen. Andere motoren R12RT, R12GS, R12GSA, F800ST, F800GS, F650GS. Ik had liever op de F800GS gereden, maar daar moest je dan uren op wachten wegens 'volgeboekt'.
Bij de demo wou ik vooral het ASC zien, en het werkt beter dan ik van tevoren dacht. De demo werd gegeven op zeezand. Je hoort de ingreep in het motormanagement, de motor pruttelt terwijl 'plankgas' gegeven wordt. En van wielspin geen sprake. Indrukwekkend !
Kortom, plezante voormiddag gehad ! Ik hoop dat anderen hier ook van genoten hebben, laat maar horen !!!
