olie van de Lidl

Op dit Forum kan u terecht met specifieke vragen over olie, remmen en technische werking van bepaalde onderdelen of de motor.

Moderator: GVN

Plaats reactie
GSrijder
Berichten: 2330
Lid geworden op: 28 mei 2007, 10:42
Woonplaats: 9200
Locatie: Dendermonde
Contacteer:

olie van de Lidl

Bericht door GSrijder »

Kocht me onlangs een bus 5w40 olie in de Lidl. Mijn GS vrienden fronsten hun wenkbrauwen en vertrouwden het zaakje niet maar soit ik kapte er toch 200cc van bij in de boxer net voor onze afreis naar Normandie.

Vorige week bij een niet officiële dealer in het Aalsterse langs geweest ivm het onderhoud van de CBF en daar het olieverbruik even aangekaart omdat hij als specialiteit Honda en BMW claimt. Zijn advies was dikkere olie. Hij gebruikt 20w50 en gooit er slick50 bij. De olie die ze gebruiken is merkloos maar hij vertelde me dat de Api code heel belangrijk is.

Even gegoogeld en wat blijkt volgens de opgegeven API code op de bus van de Lidl ( +- 5€/l ) is deze olie van de betere, zoniet beste kwalteit.

Heb me laten verleiden tot de aankoop van de slick50 maar de negatieve forumberichten her en der doen me twijfelen om deze erop te kappen, wat ik wel overweeg is de dikkere olie, heb trouwens van een vriend zo een bus 20w50 in ruil gekregen nadat enkele weken voordien ik hem depaneerde met mijn Castrol 5w40.
Some people learn to ride a GS, others are born to !!
You never waste one hour of your life if you spent it on the saddle of your GS
Smullie
Berichten: 337
Lid geworden op: 24 feb 2007, 06:14
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: olie van de Lidl

Bericht door Smullie »

Ik heb me dat indentijd ook eens afgevraagd. Wat ik er van begrepen heb:

5W40, 10W40 of 20W50 slaat op de vloeibaarheid (of viscositeit) van de olie bij verschillende temperaturen. Naarmate olie warmer wordt, neemt de vloeibaarheid toe. De olie wordt dus ook dikker naarmate de temperatuur daalt. De mate van de viscositeit bestaat dus uit 2 getallen gescheiden door de letter W. Hoe lager het eerste getal, hoe dunner de olie blijft bij lage temperaturen. Hoe hoger het tweede getal, hoe dikker de olie blijft bij hoge temperaturen. Die 10W40 of dergelijke staat dus niet voor de kwaliteit van de smering, maar voor de viscositeit.

Bijvoorbeeld: Het verschil tussen een 10W40 en een 20W50 is dus dat de 20W50 onder alle omstandigheden iets dikker is. Aangezien ze (althans toch bij een R1150) 20W50 aanraden klopt het dus dat ze bij BMW een iets dikkere olie aanraden.

Dat is dus den theorie en het volgende is wat mijn boereverstand daaruit afgeleid heeft:
Het lijkt me dus ook logisch dat een motor die voorzien is op 20W50 (dikkere olie) meer olie zal "verbruiken" als daar 10W40 in gegoten wordt... Vandaar dat ik het dus bij die 20W50 hou en bij mij valt het olieverbruik (na 100000km op de teller van mijn moto) echt goed mee...

Ik ben geen technieker en ik heb daar niet voor gestudeerd, dus het kan zijn dat ik het verkeerd voor heb, maar dat moeten de betere techneuten me dan maar tegenspreken. Ik zou er dan wel graag iets uit leren, dus bekritiseer me met argumenten indien nodig... :D
GS staat voor geil speelgoed
Werner Von C.
Berichten: 4288
Lid geworden op: 25 mar 2006, 22:21
Woonplaats: Grimbergen
Locatie: Vlaams Brabant
Contacteer:

Re: olie van de Lidl

Bericht door Werner Von C. »

Mbt olie, herlees => http://forum.bmw-mc-vl.be/phpBB/viewtop ... SHELL+OLIE

Filmpie => http://www.evisor.tv/tv/werkstatt/oelwe ... a-2481.htm

Open your eyes before the Oil-Co's shut them down... :wink:
R1200GS Triple Black named Bertha...and a Sym Cruisym 300
Plaats reactie