Opletten met 2+2 garantie

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen.

Moderator: GVN

Plaats reactie
-Wim-
Berichten: 775
Lid geworden op: 04 apr 2005, 19:03
Woonplaats: B-Zwijndrecht
Locatie: Zwijndrecht

Opletten met 2+2 garantie

Bericht door -Wim- »

Yo de manne,

Ik heb enkele maanden geleden mijn GSa verkocht. Nog keurig op onderhoud geweest bij Jde BMW dealer voor een groot onderhoud, kleppen regelen enz. 500 km later verkoop ik de motor die dan net 26 maanden oud is en 20.000 km op de teller heeft staan.

Aangezien ik destijds de 2+2 garantie had bijgekocht was de motor nog voor 22 maanden in garantie.

Ik heb de motor overgelaten aan de zaak waar ik mijn nieuwe motor heb gekocht.

Enkele weken later krijgt de Gsa een nieuwe eigenaar. Deze vertrekt met een aantal kameraden naar Oostenrijk om daar te gaan toeren. Bij de afdaling van de Grossglockner breekt er een klep in de rechtercilinder met een kapotte piston, cilinder, nokkenas en kapotte kleppen tot gevolg.

BMW assistance geeft niet thuis aangezien het niet de eerste eigenaar meer is ( tot daar aan toe, aangezien het in de voorwaarden staat dat de mobiliteitsgarantie niet overdraagbaar is ). De reisverzekering van de nieuwe eigenaar laat de moto takelen naar een BMW dealer in de buurt. Deze ziet de afgebroken klep in de uitlaat liggen, haalt die er uit en de bike gaat naar Jorssen.

Daar wordt de diagnose gesteld die overeen komt met de dealer in Oostenrijk.

Nu komt het. De eerste twee jaar wordt de garantie door BMW verzorgd, daarna doen zij een beroep op een externe verzekering. Bij navraag bij de BMW dealer blijkt dat het maar zelden voor komt aan de rechter cilinder, aan de linkerkant gebeurt het blijkbaar geregeld.

De verzekering die BMW onder de arm neemt voor de 2+2 garantie doet natuurlijk moeilijk. Ze willen de klep zien die de Oostenrijkse dealer uit de uitlaat heeft genomen, doch niet heeft meegestuurd. Ondertussen staat de GSa al meer dan 5 weken stil. Navraag bij Jorssen hoelang het nu nog zal duren vooraleer men zijn verantwoordelijk gaat nemen levert het volgende antwoord op : " heb je als eens gekeken hoeveel motoren we nog staan hebben die nog moeten hersteld worden ???".

Ik beweer niet dat het de fout is van BMW dealer dat die klep is afgebroken maar :

- bij het eerste onderhoud van 1000 km, had men niet gezien dat de achterste remblokken volledig weg waren
- had men de motor niet aan het diagnose apparaat gehangen, terwijl er meerder foutmeldingen waren
- bij het tweede onderhoud had men de carterbescherming niet deftig vast gemaakt. Deze was los gekomen terwijl ik rechtstaand over een vluchtheuvel reed...
- bij het derde onderhoud van 20.000 km ik uitdrukkelijk had gevraagd om de kleppen correct te stellen en de axiale speling weg te nemen, en 1000 km verder breekt er een klep en draait de motor in de soep.

Moraal van het verhaal ... zelfs met de 2+2 garantie ben je niet gerust en krijgen ze het klaar om de motor weken te laten stilstaan in het hoogseizoen. Service is toch wel een vies woord bij BMW.
K1200LT -> K1200GT -> F650 GS + R1200 GSa -> Honda GL1800L + KTM 990R -> K1600GTL -> R1200GSa LC
jakke
Berichten: 3521
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:29
Locatie: Beveren-Waas

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door jakke »

En had je de motor verkocht aan iemand die je zelf goed kent??

Gr, Jakke. :wink:
R 1100 R - R 1200 GS Triple Black
Afbeelding
J-P
Berichten: 1893
Lid geworden op: 30 sep 2004, 13:13
Woonplaats: Terneuzen
Locatie: Terneuzen
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door J-P »

Vreemd, ik weet meer kapotte rechterpistons dan linkerpistons bij de 1200 boxer... Feit blijft dat BMW dat allemaal blijkbaar normaal vindt

Hier, wat leesvoer:

http://www.bmwgsclub.nl/forum/viewtopic.php?t=31260
http://www.bmwgsclub.nl/forum/viewtopic.php?t=26264
J-P

http://www.moveonmotortrainingen.be" onclick="window.open(this.href);return false;
"I don't want to spend the rest of my life explaining myself.
You either get it or you don't." - Frank Zappa
Werner Von C.
Berichten: 4288
Lid geworden op: 25 mar 2006, 22:21
Woonplaats: Grimbergen
Locatie: Vlaams Brabant
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door Werner Von C. »

Idd, meerderheid der gebroken kleppen is idd rechterkant, gezien vanop de motor.

Mbt. de gebroken klep lijkt het me volkomen normaal dat de firma dewelke de garantie verleent die klep éérst wel is wil zien -alhoewel ook zij m.i. zéker op de hoogte moeten zijn van de gebroken-klep-epidemie bij Bmw, de te betalen herstellingskost is sowieso erg hoog...dus dat ze niet over één nacht ijs gaan kan ik inkomen.

Wat wel sucked is dat het 5 weken duurt om een luizige, gebroken klep, op te sturen van Oostenrijk => B., en van het antwoord van je dealer kun je nou ook niet echt vrolijk worden...

Als ik dan je ervaringen lees met je dealer frons ik toch eens mijn wenkbrauwen...hopelijk komt er snel schot in de zaak.
R1200GS Triple Black named Bertha...and a Sym Cruisym 300
-Wim-
Berichten: 775
Lid geworden op: 04 apr 2005, 19:03
Woonplaats: B-Zwijndrecht
Locatie: Zwijndrecht

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door -Wim- »

@ Jakke

Idd. Ik heb de GSA aan een klant van mij doorverkocht.

@ Scampi

In de veronderstelling dat die Oostenrijkse dealer die klepschotel nog heeft ...

Wat mij vooral stoort aan heel deze situatie is dat ik bij BMW die extra garantie heb gekocht, en niet bij een of andere verzekeringsmaatschappij.
Ik heb nu 4 BMW's gekocht op een jaar of vier tijd, waarvan 3 nieuwe, maar ik denk niet dat er snel een een vijfde zal bijkomen.
K1200LT -> K1200GT -> F650 GS + R1200 GSa -> Honda GL1800L + KTM 990R -> K1600GTL -> R1200GSa LC
Bob
Berichten: 1655
Lid geworden op: 29 jan 2005, 16:36
Woonplaats: Antwerpen
Locatie: Antwerpen

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door Bob »

-Wim- schreef:Wat mij vooral stoort aan heel deze situatie is dat ik bij BMW die extra garantie heb gekocht, en niet bij een of andere verzekeringsmaatschappij.
Daar heeft men mij dan toch duidelijk van op de hoogte gebracht toen ik vorig jaar de RT (mét 2+2-garantie) kocht. Dat was overigens bij dezelfde dealer, waar ik persoonlijk niks dan goéde woorden voor heb.
Bob
Vroeger: XR125 - CB400N - CX500C - XV750C Virago - R1100RT - R1150R - K1200RS - R1150RT - R1200RT - KTM 990 SMT - K1200R Sport - R1150GSA - S1000XR - R1250GS - R1250RS - Nu: R1300GSA
WimLT
Berichten: 6760
Lid geworden op: 14 jun 2006, 18:29
Locatie: Sint Job in't Goor
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door WimLT »

Bob schreef:Dat was overigens bij dezelfde dealer, waar ik persoonlijk niks dan goéde woorden voor heb.
Uitzonderingen bevestigen duidelijk de regel :-?

(btw: jij bent die uitzondering) Ik, en velen met mij, ga mijn heil elders zoeken, maar das compleet off-topic
Bist Du nicht glücklich und fühlst Dich nicht wohl, pack' Deine Sachen und fahr' nach Tirol !

Ich sitze hier und trinke Bier und wäre doch so gern bei dir ! Großes Sehnen, großes Hoffen, kann nicht kommen, bin besoffen.

to WimLT's little second-hand motorshop Afbeelding
Bob
Berichten: 1655
Lid geworden op: 29 jan 2005, 16:36
Woonplaats: Antwerpen
Locatie: Antwerpen

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door Bob »

'k Ben me er evenwel terdege van bewust dat ik tot op heden nog niks ernstigs heb voorgehad met de R1200RT. De weinige kleine probleempjes die ik wel tegenkwam, werden er snel en met de glimlach opgelost. Het spreekwoord "In nood kent men zijn vrienden" kan ook uitgebreid worden naar "In nood kent men de service van de leverancier". Al moeten we er in dit topic eerlijkheidshalve ook wel bijvoegen dat het de verzekeringsmaatschappij is die moeilijk blijkt te doen, al dan niet met reden wanneer je het vanuit hun standpunt bekijkt. Hoedanook wreed lastig voor -Wim- dat hij zo gejost is.

En wat de cursieve tekst van WimLT betreft : 'k ben al heel m'n leven een uitzondering :-P Da's niks nieuws en daar zit ik ook niet mee gewrongen.
Bob
Vroeger: XR125 - CB400N - CX500C - XV750C Virago - R1100RT - R1150R - K1200RS - R1150RT - R1200RT - KTM 990 SMT - K1200R Sport - R1150GSA - S1000XR - R1250GS - R1250RS - Nu: R1300GSA
Frank K
Berichten: 1692
Lid geworden op: 28 sep 2004, 13:53

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door Frank K »

Ik heb onlangs gebruik moeten maken van de 2 + 2 garantie bij Jorssen en alles werd zonder problemen gemaakt. Het bedrag op het factuur dat ik wel kreeg bedroeg welgeteld 0.00€.
Het is inderdaad wel zo dat de extra garantie niet van BMW zelf komt en dat je in principe een contract afsluit met een of andere verzekeringsmaatschappij maar dit vond ik wel duidelijk terug toen ik enkele jaren geleden heb bijbetaald voor die garantie.
Maar dit wil natuurlijk niet zeggen dat heel de situatie niet leuk is.
Wat mij ook al is opgevallen dat de samensmelting van de twee dealers, nu gehuisvestigd in Aartselaar blijkbaar niet van een leien dakje verloopt en dat ze het extra werk niet goed kunnen bolwerken.
BTW, 't is lang geleden Wim dat we nog eens wat van je gehoord hebben.
AfbeeldingAfbeeldingAfbeeldingAfbeelding
Smullie
Berichten: 337
Lid geworden op: 24 feb 2007, 06:14
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door Smullie »

Ik lees hier toch maar weer eens een geval waarbij de rechter tiet de vernieling indraait... Ik zal toch eens 2 keer nadenken voor ik me ooit een 1200 zou aankopen zenne... En ge kunt nu veel zeggen, maar ik denk dat dat een heel normale logische reactie is...
GS staat voor geil speelgoed
WimLT
Berichten: 6760
Lid geworden op: 14 jun 2006, 18:29
Locatie: Sint Job in't Goor
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door WimLT »

Frank K schreef:Wat mij ook al is opgevallen dat de samensmelting van de twee dealers, nu gehuisvestigd in Aartselaar blijkbaar niet van een leien dakje verloopt en dat ze het extra werk niet goed kunnen bolwerken.
Das wel het minste dat je kan zeggen ! Nu waren wij wel sup-per-ver-wend met de familiale sfeer bij Selbach -> Cenmoto en daar is na de samensmelting dus TOTAAL NIKS van overgebleven. Integendeel ! Ook door 2 jaar garantie is praktisch gezien mijn enige alternatief nu Meeusen in Meerhout en dat zal zo worden ook :-?
Bist Du nicht glücklich und fühlst Dich nicht wohl, pack' Deine Sachen und fahr' nach Tirol !

Ich sitze hier und trinke Bier und wäre doch so gern bei dir ! Großes Sehnen, großes Hoffen, kann nicht kommen, bin besoffen.

to WimLT's little second-hand motorshop Afbeelding
ReeF
Berichten: 188
Lid geworden op: 09 dec 2008, 12:25
Locatie: Schoten

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door ReeF »

Ik ben de uiteindelijke nieuwe eigenaar.....
Heb de motor nu 8 of 9 weken, waarvan hij bijna 5 weken met panne staat.

Mijn frustratie is vooral dat momenteel de financiele verantwoordelijkheidsvraag over mijn rug gespeeld wordt.

Ik ben van mening dat in een geval zoals deze waar we het niet over iets unieks hebben, maar een duidelijk en werkelijk gekent BMW GS probleem, de klant aan licht snelheid moet worden geholpen.
Natuurlijk zal mijn motorzaak en of BMW proberen zijn onderdelen op de verzekering te verhalen, maar dat mag mijn inziens niet ten koste gaan van de reparatie snelheid. 5 weken wachten op Experts en papiertjes en gedoe is belachelijk.

Mijn geluk is het in deze dat ik de motor - buiten de BWM parts verzekering - inclusief 1 jaar garantie heb gekocht van een motorzaak die vanaf het eerste moment dat ik het probleem had er alles aan gedaan heeft mij van degelijke service te voorzien.
Ik zou er niet aan moeten denken als ik hiermee als directe klant bij BMW terecht zou komen.

Natuurlijk is mijn geduld inmiddels wel over en heb ik mijn motorzaak nu dwingend moeten verzoeken zich te houden aan de garantie die ze mij wettelijk moeten geven, aangezien de redelijke termijn voor reparatie nu wel voorbij is.

Wat er nog bij komt is dat de GSA mij in de korte periode dat ik hem heb wel heel erg veel plezier gegeven heeft waardoor mijn geduld nog meer op de proef gesteld wordt.
Ik verwacht vandaag een telefoontje waarmee in iedergeval voor mij er licht aan t eind van tunnel komt, middels een bevestiging dat hij nu gefixed wordt, of dat ik mijn investering mag terug ontvangen en opzoek kan naar een andere Adventure of een andere creatieve oplossing die vooral snel uigevoerd kan worden.

Ik lijk waarschijnlijk wel zot, maar er is geen haar op mijn hoofd dat er aan denk om iets anders dan een GSA terug te nemen, en dan het liefst via de onafhankelijke motorzaak waar ik deze ook gekocht heb !
I respect your shit. But I don't have an opinion.

Lid enzo bla bla maar fotoke is weg
Relax
Berichten: 5734
Lid geworden op: 30 sep 2004, 16:31
Woonplaats: Sint-Martens-Lierde begot.
Locatie: O-Vl, in Sint-Martens-Lierde begot.

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door Relax »

't Is inderdaad normaal, zoals het uiterst leuke bestanddeel van een zeevruchtenschotel stelt, dat alle betrokkenen zekerheid willen omtrent de stukken in het kader van op te nemen verantwoordelijkheid én financiële tussenkomst. Maar dat mag niet over de rug van de klant gaan.
Zo'n reparatie dient onmiddellijk te worden uitgevoerd: de klant moet geholpen worden, dat moet de eerste betrachting zijn. En pas dan komt het probleem van verantwoordelijkheid aan bod, tussen de betrokkenen onderling. Of de dealer nu gaat voorschieten, of BMW de kosten op zich neemt, of de fabrikant van de onderdelen gratis stukken stuurt, da's allemaal niet relevant voor de klant. Deze moet kunnen rijden. En snel. Punt.
Op het einde van de rit (om even in de terminologie te blijven) zal die éne verantwoordelijke (of meerdere) de kosten dragen, zonder daarmee de klant lastig te vallen. Dat mag géén invloed hebben op de service naar ons toe.

Ik hoop het nooit tegen te komen, ook voor m'n dealer, waar ik tot nu toe erg tevreden van ben.
I respect your opinion. But I don't give shit.
ReeF
Berichten: 188
Lid geworden op: 09 dec 2008, 12:25
Locatie: Schoten

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door ReeF »

Mijn motorzaak doet het enige juiste en verzorgt voor mij een vervang GSA, hij probeert dit nog voor het weekend te regelen.

Aan alle eigenaren van GS-en uit de jaren 2006-2007 wens ik veel geluk of beter, pech binnen de garantie termijn.
Ik dank de heer op mijn blote knieen (zou ik gelovig zijn) dat ik deze motor niet particulier gekocht heb.

Als ik hem uiteindelijk terug krijg zullen er behalve nokkenas - pistons en cylinder rechts ook nieuwe uitlaatkleppen rechts & links inzitten, en wel van het nieuwe (model 2008) type. Waarom zouden ze dat nu doen ?
I respect your shit. But I don't have an opinion.

Lid enzo bla bla maar fotoke is weg
J-P
Berichten: 1893
Lid geworden op: 30 sep 2004, 13:13
Woonplaats: Terneuzen
Locatie: Terneuzen
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door J-P »

Ik vind de vervanging eigenlijk nog weinig, bij mij hebben ze ook nog een nieuwe set uitlaatbochten + kat, nieuwe oliepomp, nieuwe krukas, nieuw romphuis + carter enzo gedaan. Was coulance van BMW, maar de dealer moest alle losse stukken zelf in elkaar zetten. Kosten, dik 2000 euro. Blijkt na 4 maanden een voetpakking lek, ik ga dan uit van garantie want een voetpakking hoort zo snel niet lek te gaan maar nee hoor, we kregen weer keurig een factuur.
J-P

http://www.moveonmotortrainingen.be" onclick="window.open(this.href);return false;
"I don't want to spend the rest of my life explaining myself.
You either get it or you don't." - Frank Zappa
ReeF
Berichten: 188
Lid geworden op: 09 dec 2008, 12:25
Locatie: Schoten

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door ReeF »

Ik moet bekennen dat ik "slechts" de onderdelen noem die ook mij ff vlug verteld zijn, zal is proberen een totale lijst te verzamelen.
I respect your shit. But I don't have an opinion.

Lid enzo bla bla maar fotoke is weg
jakke
Berichten: 3521
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:29
Locatie: Beveren-Waas

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door jakke »

ReeF schreef:Ik dank de heer op mijn blote knieen (zou ik gelovig zijn) dat ik deze motor niet particulier gekocht heb.
Idd, stel dat je deze rechtstreeks van iemand koopt die je goed kent en in alle vertrouwen, zonder tussenkomst van een verdeler!! Zoals hier het geval zou kunnen zijn. Geen van beide kan dit euvel voorzien of heeft er fout aan, maar de vriendschap kan er wel door in het gedrang komen. :-?
R 1100 R - R 1200 GS Triple Black
Afbeelding
ReeF
Berichten: 188
Lid geworden op: 09 dec 2008, 12:25
Locatie: Schoten

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door ReeF »

Absoluut, aan de andere kant kun je dan nog samen aan een oplossing werken....hoewel het altijd spanning en ongemak zal opleveren.

Bij iemand die je niet kent verloopt de garantie helemaal bij het verlaten van het erf - terecht denk ik trouwens - en sta je er alleen voor.

Ik ben altijd behoorlijk actief en creatief inzake aanschaf van 2e hands artikelen, toevallig zag ik mijn GSA te koop bij een motorzaak en vooral omdat ik ook mijn oude motor kwijt moest was dit de makkelijkste keuze, vanaf heden zal er bij mij absoluut een limiet zitten op het bedrag wat ik particulier uitgeef aan 2e hands artikelen.
I respect your shit. But I don't have an opinion.

Lid enzo bla bla maar fotoke is weg
moh_fan
Berichten: 1488
Lid geworden op: 27 jul 2006, 20:36
Woonplaats: Nederland
Locatie: Noord-Brabant
Contacteer:

Re: Opletten met 2+2 garantie

Bericht door moh_fan »

J-P schreef:... we kregen weer keurig een factuur.
Zonder DEK heeft BMW geen reden meer voor bestaan in Zeeland... :lol:
AfbeeldingAfbeeldingAfbeelding
R1200RT LC
Plaats reactie