omdat het niet stopt met die olie

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen rond de BMW GS-serie motoren.

Moderator: GVN

Plaats reactie
WALTER GSAdventure
Berichten: 373
Lid geworden op: 28 sep 2004, 14:12
Woonplaats: MINDERHOUT
Locatie: MINDERHOUT HOOGSTRATEN

omdat het niet stopt met die olie

Bericht door WALTER GSAdventure »

Nog ene keer olie en dan gedaan hè
door WALTER GSAdventure » 20/01/05 16:39

Geplaatst: Za Okt 09, 2004 11:12 am Onderwerp: NOG MAAR EENS OLIEPEIL

--------------------------------------------------------------------------------


oliepeil als volgt te controleren. En dit lijkt me het beste.

1) na een rit motor op zijpikkel.
2) helm af en eventueel motorvest enz.
3) dan je motor op de middenbok plaatsen, wel te verstaan moet de motor op een horizontale plaats staan.
4) ga een tas koffie drinken en neem uw tijd.
5) nadat je koffie op is ga je naar je peilglas kijken.
6) de olie moet zichtbaar zijn. Als het peilglas vol is tot boven is het zeer goed en dien je niets bij te vullen.
7) oliepeil tot het midden (rode punt) nog altijd zeer goed, niets bijvullen.
oliepeil onder het midden nog altijd zeer goed, niet bijvullen doch in het oog te houden bij de volgende koffie.
9) oliepeil ligt tegen de onderkant van het peilglas, beetje olie bijvullen. LET OP ongeveer een 300 cc is ruim voldoende want het verschil tussen onderkant en bovenkant is 500 cc (0.5 liter of 500 cl)
10) olievulstop en zijn ligplaats heel heel goed afkuisen zodat ie goed afsluit want er kan al eens olie lekken langs de vulstop.
11) Na een rit hetzelfde ritueel, koffie enz.
12) Bijvulen met bvb. half synthetisch is perfect.
13) pas op voor uw maag, de koffie niet te straf he

extra nog dit, altijd kalm opwarmen tot bedrijfstemperatuur.
Ook na een sportieve rijstijl kalm laten afkoelen. Hoe? Door de laatste 3 à 400 meter op het gemak te rijden.
De eerste 10.000 km gewone olie de volgende kms half synthetisch. Dit is meer dan goed.
Nooit geen additieven bijvoegen. Waarom niet? Ik zie het zo ( maar er is ooit een wetenschappelijk onderzoek naar gedaan) indien je in je koffie één suikerklontje neemt smaakt die toch goed? Indien je er nu 2 of meer neemt smaakt die koffie ook nog goed, maar helemaal niet nodig.
Te veel olie is aanzetten tot olieverbruik en risico op schade. Oliekeerringen enz.

Ik ga nu mijn olie nog ff kontroleren.BMW 1150 GS Adventure
De ene is uiterst LINKS, de andere uiterst RECHTS, en ik zit er op, en laat ze werken.
WALTER GSAdventure

Geregistreerd op: 28/09/04 14:12
Woonplaats: WILRIJK - ANTWERPEN
PrivéberichtE-mail
BMW 1200 GSA, 1150 GSA, nu 1250 GSA VAN 2019
De ene is uiterst LINKS, de andere uiterst RECHTS, en ik zit er op, en laat ze werken.
jakke
Berichten: 3521
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:29
Locatie: Beveren-Waas

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door jakke »

Ja, ja, allemaal goed en wel!!
Maar wat als ge gene koffie lust??? :scratch:

Kunt ge dan den tekst aanpassen voor de NIET koffiedrinkers aub?? :mrgreen:
R 1100 R - R 1200 GS Triple Black
Afbeelding
mort
Berichten: 619
Lid geworden op: 15 mei 2006, 19:18
Locatie: omgeving brugge
Contacteer:

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door mort »

mooie uitleg, maar wat ik me in dit topic, en ook in andere me af vraag; waarom eerst op de zijpikkel?

bedankt
K75RT '90 /// R100GS PARIS-DAKAR '89
Afbeelding Afbeelding
WALTER GSAdventure
Berichten: 373
Lid geworden op: 28 sep 2004, 14:12
Woonplaats: MINDERHOUT
Locatie: MINDERHOUT HOOGSTRATEN

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door WALTER GSAdventure »

Ik vermoed, wanneer je de motor eerst op de zijpikkel zet, de olie die nog ergens in de omgeving van de rechtercylinder zit en in de leidingen van en naar oliekoeler en in de oliekoeler zelf, de tijd dan heeft om in het carter te lopen. De meting die je dan doet, na hem horizontaal gezet te heben, is de meest beste en dan nog speelt de motorfiets met je voeten zij het minnimaal. Doe de proef zelf maar eens met na het rijden de motor direct horizontaal te zetten. Niet 1 maar 10 keren en kijk naar het resultaat.
Mijn wijze heeft me nog nooit voor verrassingen gezet.
Allee nu naar de koffie.
:-P
BMW 1200 GSA, 1150 GSA, nu 1250 GSA VAN 2019
De ene is uiterst LINKS, de andere uiterst RECHTS, en ik zit er op, en laat ze werken.
jakke
Berichten: 3521
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:29
Locatie: Beveren-Waas

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door jakke »

Het is niet gemakkelijk, maar als ik mijn grijze massa eens laat werken, begrijp ik niet goed waarom het een "must" zou zijn om eerst een tijdje op de zijpikkel te laten staan!! Het is normaal gezien toch de werking van een communicerend vat??
Het uitleesvenster is in dit geval de perfecte indicatie, laagste minimale punt ! Je zou evengoed de moto eens op zijne kop kunnen zetten om het laatste druppelke onderaan te krijgen!! Ik weet dat het laatste een domme vergelijking is, maar je begrijpt wel wat ik bedoel zeker hé! Het oliepeil moet in horizontale stand juist zijn, dus waarom ga je hem dan schuin zetten om juist te meten?? :-?
Als je zo meet ben je zeker dat je jezelf niet bedriegt. :wink:
R 1100 R - R 1200 GS Triple Black
Afbeelding
gies
Berichten: 63
Lid geworden op: 16 dec 2005, 22:40
Locatie: gent

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door gies »

Jakke schreef : dus waarom ga je hem dan schuin zetten om juist te meten??


Jakke, zie puntje 3. Omkeren hoeft idd ook niet, laat het ons simpel houden

groeten,

Gies
Laatst gewijzigd door gies op 09 okt 2009, 19:47, 1 keer totaal gewijzigd.
jakke
Berichten: 3521
Lid geworden op: 21 mar 2006, 19:29
Locatie: Beveren-Waas

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door jakke »

gies schreef:dus waarom ga je hem dan schuin zetten om juist te meten??
Jakke, zie puntje 3. Omkeren hoeft idd ook niet, laat het ons simpel houden
groeten,
Gies
Weet wel Gies!! Was ook maar ludiek bedoeld! :wink:
Ik wil daar nu ook niet TE ver in gaan hoor! Ik stel mij alleen vraagtekens over het "waarom eerst een tijdje op de zijpikkel zetten", om daarna op te bokken en zo, volgens sommigen, een juister beeld te krijgen van het oliepeil. Ik blijf bij mijn theorie dat het hier om een communicerend vat gaat waarbij het oliepeil in horizontale stand het meest nauwkeurig is! Het zou mij ten stelligste verwonderen dat eerst 10 minuten op de zijpikkel en en daarna opbokken, een verschil zou geven van pakmbeet 50 cc! Voornaam is echter, dat je nooit te veel bijvult in één keer. Zo giet je er nogal snel eens te veel in.
:wink:
Trouwens, als de olie warm is zal deze sneller naar het diepste punt zakken dan wanneer ze koud is. Eerst zijpikkel en koffie of niet! :wink:
Al de kamers of plaatsen aan een motor, die voorzien zijn om olie in te laten doorstromen, zijn mee opgenomen in het bepalen van het juiste oliepeil. Dus waarom eerst schuin zetten om andere kamers vrij van olie te maken??
Een Auto ga je toch ook niet schuin zetten alvorens de olie af te laten??

Maar ik ben veel te theoretisch aan het worden zekers?? :clown:
R 1100 R - R 1200 GS Triple Black
Afbeelding
props-n-blades
Berichten: 367
Lid geworden op: 23 sep 2008, 10:07
Woonplaats: Aalst
Locatie: Oost-Vlaanderen

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door props-n-blades »

Eerst schuin zetten of niet laat ik nog in het midden, maar wat ik eigenaardig vind is dat je na tien minuten gaat kijken naar het controleglas of er genoeg olie is. Je veronderstelt dan dat alles naar beneden gelopen is om een correcte controle te doen. Als de moter dan een dag blijft staan staat er niets meer in het controleglas. Waar is die olie (die trouwens al naar beneden gelopen was) dan naartoe ? :scratch: :scratch:
Laatst gewijzigd door props-n-blades op 07 okt 2009, 14:56, 1 keer totaal gewijzigd.
XR600R-'87, CB360T-'76, VF750C-'83, CMX450-'90, VF750F-'83, R1150GS-'03, R1200GS-'05 (RIP), R1200GS-'05, R1200GSA -'07
mort
Berichten: 619
Lid geworden op: 15 mei 2006, 19:18
Locatie: omgeving brugge
Contacteer:

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door mort »

WALTER GSAdventure schreef:Ik vermoed, wanneer je de motor eerst op de zijpikkel zet, de olie die nog ergens in de omgeving van de rechtercylinder zit en in de leidingen van en naar oliekoeler en in de oliekoeler zelf, de tijd dan heeft om in het carter te lopen. De meting die je dan doet, na hem horizontaal gezet te heben, is de meest beste en dan nog speelt de motorfiets met je voeten zij het minnimaal. Doe de proef zelf maar eens met na het rijden de motor direct horizontaal te zetten. Niet 1 maar 10 keren en kijk naar het resultaat.
Mijn wijze heeft me nog nooit voor verrassingen gezet.
Allee nu naar de koffie.
:-P
lijkt mij een logische uitleg :thumright: hoewel ik denk dat niet zo heel veel uitmaakt, maar inderdaad wel mogelijk dat je zo een verschil ziet
K75RT '90 /// R100GS PARIS-DAKAR '89
Afbeelding Afbeelding
Gaby
Berichten: 1179
Lid geworden op: 14 aug 2008, 15:16

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Gaby »

props-n-blades schreef:Eerst schuin zetten of niet laat ik nog in het midden, maar wat ik eigenaardig vind is dat je na tien minuten gaat kijken naar het controleglas of er genoeg olie is. Je veronderstelt dan dat alles naar beneden gelopen is om een correcte controle te doen. Als de moter dan een dag blijft staan staat er niets meer in het controleglas. Waar is die olie (die trouwens al naar beneden gelopen was) dan naartoe ? :scratch: :scratch:
Ben je zeker dat je het verschil kan zien tussen een leeg en een overvol peilglas? Als je de vloeistofspiegel
niet meer ziet, dan kan het lastig worden en is het mogelijk om zich te vergissen.Ik heb dat wel eens voor,
de motor starten en dan het peil zien zakken tot onder de bovenkant geeft me dan zekerheid.
Gaby
K75RT (1994)--->R1200RT (2009)
Den Dirk
Berichten: 915
Lid geworden op: 08 aug 2007, 13:18
Locatie: brabant

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Den Dirk »

Stomme vraag : wat zeggen ze bij BMW-zelve?

Hier zijn er verschillende interpretaties, iemand die de BMW gemaakt heeft, zal het wel weten zekers... :wink:
I like my bike!!
JohanDB
Berichten: 639
Lid geworden op: 30 dec 2005, 12:42
Locatie: Schellebelle
Contacteer:

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door JohanDB »

man man man, het oliepeil controleren, da's toch een blz of 3 in de handleiding denk ik dan :roll: :mrgreen:
Toedel
Berichten: 621
Lid geworden op: 19 nov 2005, 23:17

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Toedel »

Bij dit alles een leuke factor : warme olie zet uit. Dus als hij afgekoeld is zal het oliepeil weer lager staan. Kom er nu nog maar eens aan uit ! :mrgreen: :mrgreen:
Met een bikersgroet,
Toedel ;-)
(165.000km op R1200GS).

Whatever floats your boat is fine by me, as long as it isn't a battleship.
Bob
Berichten: 1655
Lid geworden op: 29 jan 2005, 16:36
Woonplaats: Antwerpen
Locatie: Antwerpen

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Bob »

Toedel schreef:Bij dit alles een leuke factor : warme olie zet uit. Dus als hij afgekoeld is zal het oliepeil weer lager staan. Kom er nu nog maar eens aan uit ! :mrgreen: :mrgreen:
Dat geldt echter ook voor het motorblok. Koud motorblok impliceert dan kleiner carter en hogere oliestand in 't peilglaasje. Dat compenseert dan enigszins. Maar om goed te zijn zou er in de handleiding dus ook melding gemaakt moeten worden van de coëfficiënt van uitzetten/inkrimpen van olie enerzijds (onderscheid mineraal - half synthetisch - synthetisch niet vergeten) en motorblok anderzijds, zodat met een eenvoudige formule de verhouding tussen die beide coëfficiënten correct berekend én geïnterpreteerd kan worden. Ziet ge nu waarom ge had moeten opletten tijdens de les wiskunde? 't Is verdorie van vitaal belang voor uw Beemer.
Bob
Vroeger: XR125 - CB400N - CX500C - XV750C Virago - R1100RT - R1150R - K1200RS - R1150RT - R1200RT - KTM 990 SMT - K1200R Sport - R1150GSA - S1000XR - R1250GS - R1250RS - Nu: R1300GSA
Toedel
Berichten: 621
Lid geworden op: 19 nov 2005, 23:17

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Toedel »

De volumeverandering van 4l olie bij een temperatuurverandering van 100°C ligt bij 0,35l.
Bij een warme motor (niet na korte afstandsrit) zal er dus meer olie te zien zijn in het peilglas.

Een opmerking over het veranderende volume staat (minder technisch) trouwens ook in de handleiding.
Ik citeer : "Het oliepeil is afhankeljk van de olietemperatuur. Hoe hoger de olietemperatuur, des te hoger is het oliepeil in het carter. De controle van het oliepeil bij koude motor of na een korte rit leidt tot een incorrecte interpretatie van de olievoorraad. Voor een correcte aanduiding van het motoroliepeil mag het peil alleen na een langere rit worden gecontroleerd." En verder : "De motorfiets op de middenbok plaatsen en erop letten dat de ondergrond vlak en stevig is. Na het afzetten van de bedrijfswarme motor 5 minuten wachten."

Er is geen vermelding dat de moto eerst op de zijpikkel moet worden gezet - lijkt me ook logisch.
Met een bikersgroet,
Toedel ;-)
(165.000km op R1200GS).

Whatever floats your boat is fine by me, as long as it isn't a battleship.
RBee
Berichten: 2201
Lid geworden op: 20 aug 2005, 23:54
Locatie: Wilrijk

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door RBee »

Toedel schreef:Er is geen vermelding dat de moto eerst op de zijpikkel moet worden gezet - lijkt me ook logisch.
En de koffie dan :?: :shock:
R 1250 GSA

Foto's: http://RBee.SmugMug.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Toedel
Berichten: 621
Lid geworden op: 19 nov 2005, 23:17

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Toedel »

Waarschijnlijk weggelaten omdat je ook wel iets anders kunt doen... :lol: :lol:
En dan volgt nu de lijst. ;)
Met een bikersgroet,
Toedel ;-)
(165.000km op R1200GS).

Whatever floats your boat is fine by me, as long as it isn't a battleship.
Domi
Berichten: 93
Lid geworden op: 22 mar 2009, 10:46
Locatie: In den Boskant, de"Provence"van Bornem .

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Domi »

Oliepeil!!!!!

Koop éénder welke moto,behalve een BMW indien je niet met dit spook wil geconfronteerd worden.
Hoe het mogelijk is weet ik niet,maar na verschillende Japanse en een Italiaan en een Engelsman,heb ik nu na m'n derde BMW het oliepeilsyndroom!
Eigenlijk is het schandalig,en teert BMW enkel en alleen op het imago van duur,waardevast en betrouwbaar,waar enkel het éérste klopt,want waardevast en betrouwbaar zijn ze al lang niet meer,al die prietpraat van olieverbruik is eigen aan het motorconsept,laat me niet lachen,zelfs een Harley is op het ogenblik stukken betrouwbaarder dan een BMW,en je moet naar het oliepeil niet omkijken.(Kennis met een electra glide meer dan 120.000KM in 5 jaar,zonder noemenswaardige problemen,die lacht me gewoon uit wanneer ik over de" BMW kwaaltjes "spreek!!)
Mijn GS met 80.000km verbruikt relatief weinig,haast nix naar BMW normen,maar wanneer ik naar m'n kameraad z'n Varadero van bijna 100.000km kijk en rij,kom ik tot het besef dat een BMW GS,en neem nu 1100/1150/1200 eigenlijk nen hoop brol isin vergelijk van wat andere merken op de markt brengen,tja m'n moet is eerlijk zijn Japanse moto's hebben mischien wat minder"prestige"maar rijden en rijden en rijden...........zonder problemen.

Voila,dit zal weeral een hoop comotie teweegbrengen,maar ik durf m'n BMW bril af te zetten,en ja,ik vindt mijn R1150 GS nog steeds een mooie en toffe moto om mee te rijden,maar er is echt beter gerief op de markt hoor!


Frank
Een held is iemand die domme dingen doet met een goede afloop.
Toedel
Berichten: 621
Lid geworden op: 19 nov 2005, 23:17

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Toedel »

Het ging hier gewoon over het controleren van het oliepeil, zenne.
Niet over allerhande kwaaltjes. Daarvoor nieuw topic beginnen aub. ;)
De mijne verbruikt praktisch geen olie, behalve als ik in de bergen rij.

Off topic : mijne maat zijne Varadero heeft onlangs een kapotte radiator gehad. En sinds kort heeft de moto startproblemen.
Met een bikersgroet,
Toedel ;-)
(165.000km op R1200GS).

Whatever floats your boat is fine by me, as long as it isn't a battleship.
WimLT
Berichten: 6760
Lid geworden op: 14 jun 2006, 18:29
Locatie: Sint Job in't Goor
Contacteer:

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door WimLT »

Domi schreef:Voila,dit zal weeral een hoop comotie teweegbrengen
Jammer genoeg niet, want daar doe jij het wél voor, hé :roll:
Bist Du nicht glücklich und fühlst Dich nicht wohl, pack' Deine Sachen und fahr' nach Tirol !

Ich sitze hier und trinke Bier und wäre doch so gern bei dir ! Großes Sehnen, großes Hoffen, kann nicht kommen, bin besoffen.

to WimLT's little second-hand motorshop Afbeelding
Gaby
Berichten: 1179
Lid geworden op: 14 aug 2008, 15:16

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Gaby »

Een BMW vergelijken met een HD is niet eerlijk, met een HD kan per definitie niks fout gaan,
zelfs de veronderstelde mankementen maken deel uit van het design :lol:
K75RT (1994)--->R1200RT (2009)
GSrijder
Berichten: 2330
Lid geworden op: 28 mei 2007, 10:42
Woonplaats: 9200
Locatie: Dendermonde
Contacteer:

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door GSrijder »

WimLT schreef:
Domi schreef:Voila,dit zal weeral een hoop comotie teweegbrengen
Jammer genoeg niet, want daar doe jij het wél voor, hé :roll:
Allee daar gaan we weer. Verziek het nu niet hé mannen. Laat ieder gewoon zijn mening uiten.

Off topic:
BMW verbruikt olie, ik was dat niet gewoon bij mijn 4 Japs. Het rijplezier dat ik in ruil krijg laten me dat euveltje vlug vergeten. Kleine moeite beetje olie bijvullen. Heb me bij de Japs meer geërgerd aan het constant moeten smeren van de ketting ( behalve bij de Diversion die ook cardan had )en bijhorende smurrie die het met zich mee brengt. Dat vliegt overal op en laat vuile troep achter.

Over de afwerking kan ik nog zeggen dat het demonteren van de BMW stukken gewoon even wat aangepast ( lees torkx ) gereedschap betreft. Bij de Japs werden er speciale bevestigings pluggetjes gebruikt om de carnage op zijn plaats te houden. Die kreeg je er bijna nooit af zonder ze te slopen. Dus altijd naar dealer om wat reserve stukjes waar de prijs voor een beetje plastiek ook om achterover te vallen was. Al mijn motoren hebben er ooit al eens naakt bijgestaan ( bewijs zie foto van VFR )en bij de GS is alles poepsimpel te verwijderen.
Afbeelding
Some people learn to ride a GS, others are born to !!
You never waste one hour of your life if you spent it on the saddle of your GS
Domi
Berichten: 93
Lid geworden op: 22 mar 2009, 10:46
Locatie: In den Boskant, de"Provence"van Bornem .

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Domi »

Hola,

Rustig aan lieve motorrijders,wil echt niemand op stang jagen hoor,zelfs ik vindt een GS nog steeds één der fijnst sturende fietsen,met een stoer en avontuurlijk uiterlijk om U tegen te zeggen!
Maar dat belet me niet om te zeggen dat het kwalitatief niet zo snor zit met BMW afgaande op alle klachten die ik hier de laatste jaren op dit forum lees en hoor van BMW rijders,echt, dat hoor ik in veel mindere mate bij andere merken,zelfs bij Harley niet,en die kennis van mij met die Harley is wellicht een grotere globetrotter dan menig GSA rijder hier,en bij welke andere moto moet er zo'n uitgebreide manipulatie gebeuren om het oliepeil te checken dan bij een BMW Boxer,laat staan bij de éérste beste Jap,daar dient het oliepeil enkel om te zien dat je hem netjes tot aan het maximumstreepje vult,en daarna hoef je er de éérstvolgende 10.000 Km,of volgende oliewissel niet naar te zien.
Wees met z'n allen nu ééns eerlijk,om met onze karakterfietsen te rijden,moeten we af en toe toch een oogje toeknijpen,en bedekken we hééééél veel met de mantel der liefde,en wie van ons wil terug overstappen naar een Jap na BMW rijder geweest te zijn,kwestie van imago zekers hé jongens?!


Groeten terwijl ik van m'n Duveltje geniet :-) ,

Frank
Een held is iemand die domme dingen doet met een goede afloop.
Gaby
Berichten: 1179
Lid geworden op: 14 aug 2008, 15:16

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Gaby »

Domi schreef:... bij de éérste beste Jap,daar dient het oliepeil enkel om te zien dat je hem netjes tot aan het maximumstreepje vult,en daarna hoef je er de éérstvolgende 10.000 Km,of volgende oliewissel niet naar te zien.

Wees met z'n allen nu ééns eerlijk,om met onze karakterfietsen te rijden,moeten we af en toe toch een oogje toeknijpen...
Ik ben nog niet aan de 10.000Km, maar als het zo voortgaat dan zal ik van oliewissel naar oliewissel kunnen fietsen.
Sterker nog, het heeft er alle schijn van weg dat mijn motor zo goed als geen olie verbruikt (om dat vast te stellen
moet ik trouwens geen speciale trucs uithalen, gewoon op de middenbok, de zwaartekracht geldt blijkbaar nog steeds)
Ik zal toch wel niet de enige zijn zeker, dat zou nog ongeloofwaardig zijn ook :roll:
Tot nogtoe heb ik alleen een oogje moeten toeknijpen om het peilglas beter te kunnen aflezen, hadden die Duitsers
dat nu echt niet op 't dashboard kunnen zetten, 't is toch een luxe-fiets, of niet soms :wink:
K75RT (1994)--->R1200RT (2009)
Bob
Berichten: 1655
Lid geworden op: 29 jan 2005, 16:36
Woonplaats: Antwerpen
Locatie: Antwerpen

Re: omdat het niet stopt met die olie

Bericht door Bob »

Gaby schreef: Ik zal toch wel niet de enige zijn zeker, dat zou nog ongeloofwaardig zijn ook :roll:
Maak u niet ongerust : hier nog zo ene. Vandaag de 10000 Km bereikt met de 12RT, volgende week gaat hij op onderhoud, olie in 't peilglaasje ( 'k zet de moto ook gewoon op de middenbok, niks koffie gaan drinken, niks zijpikkel) staat al een paar maanden, elke keer ik voor aanvang van een rit kijk, mooi tussen het bolletje dat het midden aangeeft en 't bovenste deel van het rode cirkeltje. Dat was trouwens net zo met m'n R1100RT, m'n R1150R, m'n K1200RS en m'n R1150RT. Even weinig olieverbruik dus als bij m'n Honda's en m'n Yamaha. 'k Moet al abnormaal wreed véél geluk gehad hebben om 5x achter elkaar een uitzonderlijke Beemer gehad te hebben. Zou de rijstijl toch niet een beetje meespelen ?????
Bob
Vroeger: XR125 - CB400N - CX500C - XV750C Virago - R1100RT - R1150R - K1200RS - R1150RT - R1200RT - KTM 990 SMT - K1200R Sport - R1150GSA - S1000XR - R1250GS - R1250RS - Nu: R1300GSA
Plaats reactie