bmwfreakske schreef:[
Testrit....en de nieuwe GS???
De GS is een fantastische motor,daar is geen twijfel aan mogelijk.
Ik heb mij fantastisch geamuseerd met de "Promotietrip Alpine 2011" en de GS heeft enorme kwaliteiten om de bergtrippen af te haspelen.
Alleen op die beruchte "Weissensteinpas" vond ik het heel gevaarlijk.
Dat kwam ook door dat rode licht op die helling,wij hebben zeker een kwartier moeten wachten vooraleer die verdomde bus van die helling kwam.
Wij hebben Norberto achter ons zien vallen met zijn RT en wij konden niets ondernemen om te helpen omdat onze positie al zo hachelijk was.
Patrice vroeg aan mij om af te stappen maar ik raadde haar aan om te blijven zitten om zo de moto stabiel te kunnen houden.
Het ESA systeem stond op duo met belading zodat de veerweg van de GS natuurlijk groter wordt.
Dat is dus het nadeel van de GS als die gepakt en gezakt is met drie koffers en een duo er nog bij op.
De gewichtsverdeling verandert enorm waardoor het voorwiel lichtvoetiger wordt.
Om terug te vertrekken van op een helling moet m'n dus doseren met gas en koppeling en dat is niet makkelijk waardoor het voorwiel makkelijker het luchtruim kiest.
Ook een helling oprijden gevolgd door een haarspeldbocht en terug een helling nemen is ook geen sinecure.
Wij reden dikwijls samen met Luc(K1600GT) en Marc(GSA) en ik moest ze dan ook regelmatig laten gaan omdat ik ze niet kon volgen.
Zij hebben natuurlijk ook al meer ervaring in het motorrijden en wij reden dus ook duo waardoor ik regelmatiger op de rem moest.
Dat gegeven zal wel op elke motor zijn als m'n duo rijdt en al dan niet gepakt en gezakt.
Waarom die andere motor nog eens testen?
Heel simpel,ik wil te weten komen hoe die motor zich gedraagt met duo, koffers en belading.
Daarom heb ik aan AMS gevraagd om de motor voor een ganse avond te mogen test rijden.
Met een uurtje bollen kan m'n al wel aanvoelen hoe de motor rijdt en reageert maar om zo alles te weten te komen ???
De GS al afgeschreven? Zeker niet want het is echt een fantastische motor waar ik veel plezier aan beleef en de boxermotor enorm heb leren appreciëren.
Waarom de andere motor testen? Simpel,om de beide motoren hun voor- en nadelen te vergelijken en om zo uit te maken welke motor mij het beste ligt,
zowel solo als duo.
Door tijdschriften te lezen komt m'n ook al veel te weten maar elke motorrijder heeft zo zijn stijl van rijden en m'n kan pas echt te weten komen of een
motor U al dan niet bevalt door er zelf eens mee te rijden...
Grtz,Geert