Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen.

Moderator: GVN

Plaats reactie
G4Speed
Berichten: 61
Lid geworden op: 17 jan 2006, 17:07

Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door G4Speed »

Graag jullie mening over het volgende : op donderdag 9 juni bevind ik me halverwege m'n reis in Noorwegen letterlijk aan het eind van de wereld, op 13 km van de Noordkaap, in het plaatsje Skarsvaeg, wanneer ik merk dat m'n R1150R remolie lekt. Beseffende dat dit een groot probleem is wanneer je vrouw en bagage meehebt, bel ik BMW Mobility en leg de situatie uit. Men garandeert me binnen de 90 min terug te bellen met een voorstel voor een oplossing. Inderdaad, een kleine 2 uur later staat er plots een garagist met oplegger voor de deur van ons berghutje. Die bestudeert m'n motor en bemerkt een piepklein scheurtje van 3 mm in het onderdeel tussen de remhendel en de remklauw. Hij vraagt me de km stand van de motor (een kleine 96.000) en stelt me voor om de dag nadien (het was ondertussen al 21u) langs te komen in de garage, zo'n 20 km verderop. Vrijdag 10 juni staan we om 9u aan de garage in Honningsväg. Men kijkt het betreffende onderdeel nog eens na en beslist dat dit niet te herstellen valt en het dus vervangen moet worden. Na een aantal telefoontjes blijkt dat het onderdeel in Duitsland moet besteld worden en het minstens een week zal duren eer het ter plaatse zal zijn. Na wat reken- en telwerk blijkt dat dit dus het einde van onze vakantie in Noorwegen betekent aangezien het 3500 km terug naar huis is en we wanneer het onderdeel geplaatst is, slechts een week hebben om terug naar België te keren, wat zeer nipt wordt omdat mijn vrouw terug moet gaan werken. We bellen ook even onze garage in Rotselaar waar men ons vertelt dat dit probleem raar of zelden voorkomt en we dus best de repatriëring bij BMW Mobility aanvragen. Wat we dan ook met pijn in het hart doen en na wat over en weer getelefoneer stelt men ons voor om met een huurauto tot in Tromsö te rijden (620 km verderop) waar we dan op zondag 12 juni via Oslo naar Zaventem vliegen alwaar een taxi ons opwacht en ons aan de voordeur thuis afzet. Ons stalen ros zal 3 à 4 weken later volgen. Tevreden over de gang van zaken laten we het niet aan ons hart komen en stappen de dag nadien in onze auto om onze vakantie verder te zetten in Frankrijk.
Woensdag 15 juni krijgen we terug een telefoontje van BMW Mobility. De repatriëringskosten van onze motor bedragen meer dan de huidige waarde ervan, dus deze gaat niet door. Maar als geste willen ze me wel een vliegticket en huurwagen terug naar de Noordkaap geven zodat ik m'n motor zelf kan halen. Excuseer??????? Waarom heeft men deze berekening niet eerder gedaan en ons erop gewezen dat die mogelijkheid bestond, toen we ginder nog waren? Men had alle gegevens over de motor (km stand, jaartal) vanaf dag 1. Ik krijg de raad om naar de invoerder in Bornem te bellen wat ik dan ook onmiddellijk doe. M'n verhaal opnieuw gedaan, men ging BMW Mobility contacteren. Ondertussen krijg ik ook een telefoontje van iemand van Touring vanuit Denemarken, die blijkbaar al op weg was naar Noorwegen om de motor te halen, met de vraag of ik er iets van wist dat de repatriëring plots geannuleerd was. Blijkbaar loopt er qua communicatie naar klanten en medewerkers toch redelijk wat mis. Uiteindelijk weer een hoop over en weer getelefoneer verspreid over 4 dagen (want ik ben niet de enige met pech, en ze weten blijkbaar zelf niet goed wat er moet gebeuren) waarbij ikzelf voorstel om de motor dan toch minstens tot de eerste BMW garage in Tromsö te vervoeren zodat het onderdeel goed geplaatst wordt en ik toch wat minder km moet doen maar dat moet eerst nog besproken worden. Op dit moment ligt mijn dossier al bij een supervisor maar ondertussen loopt ook mijn (vakantie)tijd en wordt het steeds krapper om de motor terug te halen. Wat me vooral stoort is dat men mij in het begin niet op de mogelijkheid gewezen heeft dat mijn motor misschien minder waard zou zijn dan de repatriëring zou kosten en dat die dan niet gebeurt. Wat ik op zich best begrijp maar niet nu ik hier terug in België sta en mijn motor 3500 km hiervandaan. Ik ga in ieder geval de rechtsbijstand van mijn verzekering hierover raadplegen maar had ook graag geweten of er iemand al eens iets gelijkaardigs heeft meegemaakt.
Suzuki Bandit 600 - Honda CB 600 - BMW R 1150 R - BMW K1300 GT
Danny
Berichten: 6575
Lid geworden op: 27 sep 2004, 22:50
Woonplaats: Sandgardens

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Danny »

Ik begrijp je verhaal wel maar de panne niet, een scheurtje van 3mm tussen remhendel en remklauw, daar zit een halve meter tussen waar is dat scheurtje dan eigenlijk??

anderzijds klote hoor :mrgreen:
G4Speed
Berichten: 61
Lid geworden op: 17 jan 2006, 17:07

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door G4Speed »

Het is het onderdeel (ontluchting van het remsysteem) dat aan het frame hangt. Daar zit een barstje in. Telkens als ik rem komt er remolie uit.
Afbeelding
Suzuki Bandit 600 - Honda CB 600 - BMW R 1150 R - BMW K1300 GT
Danny
Berichten: 6575
Lid geworden op: 27 sep 2004, 22:50
Woonplaats: Sandgardens

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Danny »

een beetje garage had je toch makkelijk een leiding kunnen pitsen rechtstreeks van de hendel naar één remklauw?? tegenwoordig kan men enkel nog vervangen, improviseren is er niet meer bij.

Jammer van je vakantie en klote van dat ophaalgedoe, ik snap niet dat als je een verzekering hebt en ze moeten iets halen dat het dan uitmaakt of die moto 3 of 10.000€ waard is...

onderdeeltje vervangen en je mag best dat onderdeel claimen bij BMW zulke onderdelen horen niet stuk te gaan :wink:
mecapuet
Berichten: 1369
Lid geworden op: 04 mar 2007, 20:20
Woonplaats: Orp
Locatie: Waals-Brabant.

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door mecapuet »

In Afrika hadden ze u zeker verder geholpen...met een hamer en één tang komen die een heel eind... :wink:
Spijtig dat zoiets moet gebeuren.

Gr, meca.
En vindt je een spellingsfout, mag je die gelijk houden....
demito
Berichten: 930
Lid geworden op: 29 aug 2005, 09:07
Woonplaats: Overijse
Contacteer:

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door demito »

Ongelofelijk toch die redenering. 3500 km repatrieren voor een kapotte rem? Alsof ze je daar met niks verder konden helpen.
Een beetje mechanieker krijgt je in no time terug de weg op, met of zonder originele wisselstukken!

Kijk eens naar deze. Je ziet met moeite welke motor het is geweest maar hij heeft het nog van Ethiopie tot Zuid Afrika uitgezongen. Niks congé vergald, maar zoals Mecapuet aangaf: Afrikaanse creativiteit.

Afbeelding

PS: het is een KTM 990 adventure die een kleine crash heeft doorstaan :wink:
BMW 1150 GSA - KTM 640 Adventure - KTM 990 Adventure - Husqvarna 701 enduro
Afbeelding
GStephen
Berichten: 852
Lid geworden op: 17 aug 2007, 16:35
Locatie: Kortrijkse
Contacteer:

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door GStephen »

Voor zover ik weet hebben alle bijstandsverzekeringen een clausule in de algemene voorwaarden staan waaruit blijkt dat wanneer de kosten de waarde van het voertuig overstijgen, de repatriëring van het bewuste voertuig wordt geweigerd.
Waarom hebben ze dat niet in het begin gezegd? Je had te maken met een persoon die in een callcenter werkt.
Die moeten alles kennen, maar hebben geen specialisering.
Temeer, je was waarschijnlijk de -tegste persoon die belde, en dan treedt de routine in: je hoort de helft van het verhaal en je denkt al aan een oplossing zonder aan andere details te denken.
Die twee elementen hebben zeer waarschijnlijk voor deze zeer spijtige vergetelheid gezorgd.
Wie heeft dat dan wel gezien? De specialist die in back-office zit, die niet anders doet, die de tijd heeft en neemt om de zaak te bestuderen en die daarna de telefonist(e) uitkaffert omdat die dat vergeten was.
Hoe weet ik dat? Been there, done that :wink: , maar wel niet in deze branche.
beter de bocht overschatten en jezelf onderschatten, het omgekeerde kan je een pak geld kosten...

Lid BMW MC VL
Chris Wils
Berichten: 530
Lid geworden op: 29 jul 2005, 21:21
Woonplaats: Gierle
Locatie: Antwerpen,Gierle

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Chris Wils »

En wie of wat bepaald de waarde van die moto? Peter en Kay Forwood hebben een Harley van 1994,en zijn er heel de wereld mee rondgereden(580.000 km en alle 193 landen)Die motor ziet er echt niet meer uit,maar voor hun is die van onschatbare waarde.Er bestaat ook nog zoiets als emotionele waarde,dus wie bepaald de waarde. Ik heb Touring ook al een paar keer nodig gehad(weet niks van BMW mobility)een keer met de Harley in Fuengirola(Spanje)en een keer met de BMWin Kassel(Duitsland)Als het volgens de dealer niet binnen de 2 weken kan hersteld worden,halen zij hem op. Na 2 weken stond mijn Harley bij de dealer op de werkbank,en ik werd de Zondag naar huis gevlogen,en met een taxi van Zaventem naar Gierle.
Zeg gewoon dat die motor emotionele waarde heeft voor u( met deze motor de liefde van uw leven tegengekomen bijvoorbeeld) en zie eens wat ze daar op te vertellen hebben? Hopelijk loopt het nog goed af.
Salu.
Chris.
Weet er iemand een adres in Belgie, Nederland of Duitsland, waar ik posters kan kopen van BMW boxer motoren uit de jaren 70 en 80? om op te sturen naar een BMW shop in Melbourne, Australie.
Lukas
Berichten: 1315
Lid geworden op: 29 sep 2004, 17:11
Locatie: Gent

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Lukas »

Mijn r80gs van toen zeker meer dan 10 jaar oud is eens gerepatrieerd uit Hongarije. Verder nog een vervangwagen voor 1 week om onze reis verder te zetten. Daarna 2 vliegtickets naar zaventem + taxi....
Voor zoveel heb ik hem een jaar later in ieder geval niet meer verkocht... :silent:
r 80 gs '92 --> K75 '87 --> K75 '91
J
Berichten: 3396
Lid geworden op: 09 mei 2007, 13:35
Locatie: Gùùk
Contacteer:

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door J »

langs alle kanten gen**kt. Inderdaad heb ook al beter vehalen gehoord van repatriëring, zelfs van een R1100 r.

En een vriend van mij heeft zelfde voorgehad in UK, daar hebben ze zijn motor bij een garage gedaan waar ze voor hem een nieuwe kabel gemaakt hebben voor 30€ geplaatste en al. Zonde zonde om dit zo te moeten lezen.

Vakantie naar de zak, en wat een gedoe voor zo'n scheurtje. Met een bus remolie was je al tot beneden Noorwegen geraakt. Bijvullen he.

J :-(
't vollek va Gùùk red ùùk........
Chris Wils
Berichten: 530
Lid geworden op: 29 jul 2005, 21:21
Woonplaats: Gierle
Locatie: Antwerpen,Gierle

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Chris Wils »

En? hoe is het nu? hebge uwe motor al terug thuis? Ben eens benieuwd hoe het is afgelopen?
Salu.
Chris.
Raketman
Berichten: 905
Lid geworden op: 15 sep 2005, 20:10
Locatie: O-Vlaanderen
Contacteer:

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Raketman »

Mezelf kennende zou ik nooit ofte nimmer mijn motorfiets zo ver van huis achterlaten. En eigenlijk zeker niet met dit defect.
Als dan op de koop toe zo'n zielig excuus voor een reisbijstand onnozel begint te doen zou ik rap mijn kar achter mijn auto hangen en op queeste vertrekken, leren uit het voorval en in't vervolg een deftige reisbijstand nemen (kleine letterkes ook lezen)...
Nil volentibus arduum
Mathy
Berichten: 216
Lid geworden op: 17 mei 2011, 21:57
Woonplaats: Hooglede (De Geite)
Locatie: Hooglede, West-Vlaanderen

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Mathy »

ik zou zeker het voorstel van de verzekering betreffende het vliegtuigticket en huurwagen terug naar de Noordkaap aanvaard hebben. Voorzien van de nodige wisselstukken, die moeten hier toch gemakkelijk te vinden zijn in België, kan dat ginder toch elke garage vervangen.
Dat wrakken niet gerepatrieerd worden, kan ik aannemen, maar een moto met een gewone panne...Zal eens de kleine lettertjes moeten lezen bij mij.

Ben ook benieuwd hoe het afgelopen is.
G4Speed
Berichten: 61
Lid geworden op: 17 jan 2006, 17:07

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door G4Speed »

Uiteindelijk is men niet ingegaan op mijn voorstel om de motor naar de dealer in Tromsö (2900 km ipv 3500 km van Brussel) te vervoeren en ben ik dus op donderdag 23 juni terug gevlogen naar Honningsväg (mét wisselstuk van €42) waar men de motor gerepareerd heeft. Op vrijdag 24 juni begon dan mijn terugreis naar België (wegens tijdsgebrek jammer genoeg niet langs de Noorse fjorden) en 3500 km en 8 dagen later stonden de Beemer en ik terug thuis, een hele ervaring rijker. Het heeft ons wel nog weken gekost om de beloofde hotelkosten terugbetaald te krijgen (van het kastje naar de muur en weer terug); die werden vorige week eindelijk op onze rekening gestort. We gaan zeker nog eens terug; met een andere bijstandsverzekering :-)
Suzuki Bandit 600 - Honda CB 600 - BMW R 1150 R - BMW K1300 GT
Wiedewa
Berichten: 1167
Lid geworden op: 20 apr 2008, 21:14
Locatie: Budel-Dorplein

Re: Pech aan de Noordkaap, en wat nu?

Bericht door Wiedewa »

Prachtig 'n doorzetter met geduld, persoonlijk zou ik falikant achter je staan :grin:

mvg Nico
MG Breva 850
Plaats reactie