klepspeling GS

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen rond de BMW GS-serie motoren.

Moderator: GVN

Plaats reactie
jos.gs
Berichten: 76
Lid geworden op: 21 feb 2010, 11:55
Locatie: lummen

klepspeling GS

Bericht door jos.gs »

Bij de oudere gs(vanaf bj.2004) staat er op het linker en rechter nokkenastandwiel een pijltje ,dit was handig bij het afstellen van de klepspeling daar men zo de nokkenas (en piston ,BDP.)in de perfekte positie kan plaatsen voor het afstellen van de klepspeling.
Deze pijltjes staan blijkbaar niet meer op de GS van bj. 2009(105PK) ,is er nu een andere mogelijkheid om de nokkenas op de juiste positie te plaatsen ?

Mvg.
jos.gs
Synchro Bob
Berichten: 1511
Lid geworden op: 29 sep 2004, 18:37
Locatie: Meise (vl-Brabant)
Contacteer:

Re: klepspeling GS

Bericht door Synchro Bob »

Ik neem aan dat er op die nieuwere modellen toch nog een kijkgaatje in het motorblok links is ter hoogte van het vliegwiel.
Daar veschijnt dan een merkstreep met "OT" bij het BDP van de ene of andere cilinder.
Synchro Bob

"Vive somnia, non somniare vitam"

R60/5 '73
HD Road King '99
DAX '74
TransAtlas '96
Africa Twin '19
Dirk Pauwels
Berichten: 4704
Lid geworden op: 29 sep 2004, 12:30
Locatie: Sint Niklaas

Re: klepspeling GS

Bericht door Dirk Pauwels »

Truuk met de lange inbus of schroevendraaier in bougiegat werkt ook als er geen kijkgat/merkteken is. Zet bij elke slag een merktekentje (alkohol stift) op de sleutel en je zal snel zien wanneer je op het bovenste dode punt zit
R1150GS '00 - R1100R '96 - Benelli 500 Quatro '75 - R1200GS LC 'Rally '17 - Vespa P200E '80 -honda bol d'or cb900f '81 - Honda CB750KZ 82 project
Danny
Berichten: 6575
Lid geworden op: 27 sep 2004, 22:50
Woonplaats: Sandgardens

Re: klepspeling GS

Bericht door Danny »

Dirk Pauwels schreef:Truuk met de lange inbus of schroevendraaier in bougiegat werkt ook als er geen kijkgat/merkteken is. Zet bij elke slag een merktekentje (alkohol stift) op de sleutel en je zal snel zien wanneer je op het bovenste dode punt zit

altijd just.... :mrgreen:
Pol
Berichten: 609
Lid geworden op: 01 okt 2004, 18:16
Locatie: Vorst

Re: klepspeling GS

Bericht door Pol »

jos.gs schreef:Bij de oudere gs(vanaf bj.2004) staat er op het linker en rechter nokkenastandwiel een pijltje ,dit was handig bij het afstellen van de klepspeling daar men zo de nokkenas (en piston ,BDP.)in de perfekte positie kan plaatsen voor het afstellen van de klepspeling.
Deze pijltjes staan blijkbaar niet meer op de GS van bj. 2009(105PK) ,is er nu een andere mogelijkheid om de nokkenas op de juiste positie te plaatsen ?

Mvg.
jos.gs
Afbeelding Afbeelding Afbeelding
Misschien heb je hier ook wat aan.Een afbeelding waar Bob het over heeft of OT in 't midden van het kijkgat . Als aanvulling van de vernoemde systemen heeft een goei ziel voor mij de tool gedraaid en als die tool in 't gat van 't vliegwiel valt (aan de rechterzijde van 1200 boven de versnellingsbak) heb je ook het BDP.Op de foto een r850r van 2000.Zie purperen streepje op de tool .
jos.gs
Berichten: 76
Lid geworden op: 21 feb 2010, 11:55
Locatie: lummen

Re: klepspeling GS

Bericht door jos.gs »

Allen bedankt voor de info.
Er staat op het rechter nokkenastandwiel wel een pijl (gevonden met de hulp van een zaklamp).
Alles is dus weer perfect afgesteld en weer klaar voor de volgende 10.000 KM
Het kijkgat ter hoogte van het vliegwiel is er blijkbaar niet meer bij de boxermotor van bj. 2009
Mvg.
jos.gs
Plaats reactie