Hoeveel Pk's levert een remus uitlaat meer op een r1150r
Kan iemand op het forum mij dat laten weten
<<<<<<Is het een mooi geluid en zijn de decibels wettelijk toegelaten
Jos.
winst is verwaarloosbaar. veelal gaat het om verkoopspraatjes...
meer zelfs, het duitse magazine motorrad heeft een test gedaan met allerlei aftermarket uitlaten voor de r12gs. opmerkelijk was dat geen enkel de standaardpk's haalde op de testbank. hun conclusie was dan ook eenvoudig: de standaarddemper is de beste.
je rijdt legaal met een aftermarketdemper als je de db-killer laat zitten. die kan je gemakkelijk verwijderen en terug plaatsen.
Heb op mijn r1150r een standaard uitlaat. Heb reeds enkele malen gereden op de r1150r met Remus uitlaat van kamaraad.
Geen verschil gevoeld in power of trekkracht van de moto.
Dit schreef ik al eens eerder op een Nederlands forum:
"Mijn ervaring met R850R(niks wetenschappelijk, zit waarschijnlijk tussen"of in!" de oren): heb originele uitlaat vervangen door een potje van DAM, beetje handgemaakt racespul, oogt lekker italiaans, klinkt ook zo. Ik vind (ik herhaal: ik vind) dat ie nu veel vlotter op de gashendel reageert. De halve seconde bedenktijd is er niet meer, hij doet wat ik vraag, meteen. Starten (vanmorgen nog, vriezen en hele nacht buitengestaan, gaat ietsje vlotter, gaat sneller rond (tegendruk uitlaat?). En wat mij vooral opvalt: normaal hield ie in als ik van 90, alles open, even naar 150 wou. Ergens in het midden zat een dipje, alsof de toerentalbegrenzer halfweg al even wou oefenen op onderbreken. Dat is nu weg, gewoon doortrekken zonder bedenktijd. Al dit soort dingen is niet echt op een testbank af te lezen, die zie namelijk niet wanneer je rechterhandje draait. Toch nog een nadeel: ik kan het niet laten om, als een jonge snaak, stilstaand aan de verkeerslichten, af en toe een propje gas te geven, gewoon omdat het zo lekker blaft. Heel on-BMW! En terugschakelen om het ding nog eens te laten reutelen, niks economisch dus, pure emo. Dat alles zonder iets te veranderen aan chips of afstelling, wel geen kat."