Waarom Benzine duurder dan Diesel?

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen.

Moderator: GVN

Plaats reactie
G4Speed
Berichten: 61
Lid geworden op: 17 jan 2006, 17:07

Waarom Benzine duurder dan Diesel?

Bericht door G4Speed »

Vreemd dat wij benzine gebruikers meer belasting moeten betalen voor onze brandstof dan de (auto) diesel gebruikers!
In de V.S en U.K is de diesel lichtjes duurder omdat ze in productie meer kost.
En dan zijn de roetdeeltjes afkomstig uit de dieselverbranding nog kankerverwekkend ook! :evil:
Suzuki Bandit 600 - Honda CB 600 - BMW R 1150 R - BMW K1300 GT
Consigliori Wim
Berichten: 215
Lid geworden op: 29 sep 2004, 10:44
Locatie: Deinze-Astene
Contacteer:

Bericht door Consigliori Wim »

Maar de dieselrijders betalen een véél hogere verkeersbelasting ... En dieselprijzen gaan minder snel omlaag dan benzine.
BMW K1200R / VW Touareg 2.5 /
There can be only one ! - Highlander. AfbeeldingAfbeeldingAfbeelding
Koppel!!
Berichten: 3777
Lid geworden op: 15 apr 2005, 15:10
Locatie: Oost Vlaanderen

Bericht door Koppel!! »

YOO
Wim De Maertelaere schreef:Blabla ... En dieselprijzen gaan minder snel omlaag dan benzine.
Tiens, ik wist nie dat die prijzen ook naar beneden konden gaan, dacht dat die alleen naar boven konden :roll: :cry:

Grtz, Philip!
Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting..... . "holy crap, what a ride!"

Philz picz are here!

http://www.motoadventurestore.be

Philz movies are here! and here!

Alplutser 2006, 2007, 2008, 2009 & 2010! Alpenman en Marokkocrosser ;-)
G4Speed
Berichten: 61
Lid geworden op: 17 jan 2006, 17:07

Bericht door G4Speed »

Het zou toch eerlijker zijn mocht er een gelijkschakeling zijn van benzine ,dieselprijs en de (auto) verkeersbelasting. Nu is het verschil in brandstofprijs groter dan ooit. (0,3 euro!) En dit komt door de hogere belasting die op benzine brandstof geheven wordt.
Suzuki Bandit 600 - Honda CB 600 - BMW R 1150 R - BMW K1300 GT
bosber
Berichten: 60
Lid geworden op: 24 jan 2006, 21:27
Contacteer:

Bericht door bosber »

[quote="G4Speed"]Het zou toch eerlijker zijn mocht er een gelijkschakeling zijn van benzine ,dieselprijs en de (auto) verkeersbelasting. Nu is het verschil in brandstofprijs groter dan ooit. (0,3 euro!) En dit komt door de hogere belasting die op benzine brandstof geheven wordt.[/quote]

Nu los van benzine of diesel,vandaag jaarboek BMW 2006 ontvangen en waar ik versteld van sta brandstofprijzen eengemaakt europa,enkele cijfers,loodvrij ron 95,awel voor nederland 1,448 €,belgiqske 1,415€ en dan voor ierland(goed vasthouden) 0,900€ is zowaar 20,78 oude franken PER LITER,hoe is dit dan uit te leggen.En dan maar zeggen dat de inkomsten geweldig gestegen zijn en er weer eens een sluitende begroting is.Was dat dan zo moeilijk,met luxemburg ons kleine buurlandje toch ook een verschil van0,319 € ofte 12,87 ouwe b frnksks.
grtz bér
gaas aan de maas
Fox30
Berichten: 831
Lid geworden op: 09 mar 2005, 19:45
Locatie: Brasschaat (5-sterrengemeente sinds FataMorgana)

Re: Waarom Benzine duurder dan Diesel?

Bericht door Fox30 »

G4Speed schreef:En dan zijn de roetdeeltjes afkomstig uit de dieselverbranding nog kankerverwekkend ook! :evil:
Even corrigeren: Diesel laat wel roetdeeltjes achter, doch dit is zuivere koolstof, die perfect in het milieu opgenomen wordt en alles behalve kancerogeen zijn.
Diesel is dus veel milieuvriendelijker dan Benzine.
In Benzine zijn het de loodvervangers die erg ongezond zijn.

En.. zoals gezegd. De dieselmotor kost duurder (lees extra BTW) en er is de extra dieseltax. Vadertje staat heeft ook al wel in het snuitje dat drie kwart van de belgische auto's diesels zijn, hoor.
G4Speed
Berichten: 61
Lid geworden op: 17 jan 2006, 17:07

Bericht door G4Speed »

Die roetdeeltjes zijn wel degelijk schadelijk! Ook bij benzine zijn de stikstofverbindingen en zwavel schadelijk.
Heb eens navraag gedaan bij een vriend (prof. aan de U.A)
Het is idd zo dat koolstof perfect in het milieu kan worden opgenomen. Zover heb je gelijk. MAAR ... als die koolstof deeltjes heel klein zijn, dan kunnen ze zich niet neerzetten en dan blijven ze rondzweven en ademenen we ze in. Dit gebeurt bij diesels. Of heb je al eens koolstofbollen uit een uitlaat zien schieten ? Die kleine partikeltjes zetten zich na inademen vast in onze longen met de gekende gevolgen.

Dat van die stofdeeltjes is nu een hele hot-topic en daar wordt nu veel onderzoek naar gedaan. Naar het schijnt is de vervuiling in huizen ook zeer hoog (meer nog dan in de buitenlucht) door die partikels.

Waar het mij vooral om ging is dat de staat een hogere belasting heft op benzine brandstof.
Dat je meer belasting betaalt op de aankoop van een dieselvoertuig is normaal omdat die meer kost ; we betalen 21,5 % btw op benzine en diesel voertuigen. Dit klopt dus niet voor brandstoffen en daar worden wij motorrijders of extra op belast.
Suzuki Bandit 600 - Honda CB 600 - BMW R 1150 R - BMW K1300 GT
Vin Diesel
Berichten: 65
Lid geworden op: 22 feb 2006, 10:36
Locatie: In een vliegtuig ergens boven België

Bericht door Vin Diesel »

Zulke vragen moet je niet stellen ... op termijn zal de staat dat doen wat hun het meeste geld in kas brengt. Tot nu toe waren dat benzine auto's, maar die balans is aan het tippen ... het zou mij niet verwonderen dat er binnenkort een inhaalmaneuver komt dat de staatskas weer wat aandikt. :roll:

Je moet je realiseren dat zo goed als 4/5 van de prijs die je betaalt naar de staat gaat via accijnzen en dat staat los van de BTW
Microsoft : Possibly not the biggest evil in the world, but definitely in the top 10
Plaats reactie