http://www.mag-nl.org/europa/index.html
http://www.fastbike.nl/index.php?option ... Itemid=153
Moderator: GVN
En waarschijnlijk dik jaloers als ze in de file al die motards moeten doorlaten!!TOERBAARD schreef:ik zou graag eens zien waarmee de heren ' specialisten ' zelf rondrijden:
waarschijnlijk een dikke limo als dienstwagen en prive zal het ook geen kleintje zijn
Akkoord. Maar als wij tussen de file doorrijden terwijl de auto's (zo goed als) stationair staan te draaien (met oa hun airco op want tegenwoordig zijn de koekblikken bakovens met dit weer -> nog hoger verbruik) zal het verbruik per persoon toch wel in ons voordeel zijn.Stefken schreef:Als een moto tussen de 5.5 en de 6.5 L verbuikt, kan je moeilijk tegespreken dan dit weinig minder of niets minder is dan het gemiddelde verbruik voor een auto.
En woon-werkverkeer met duo-zit is nog schaarser dan auto’s die aan car-pooling doen
Awel Livin, da's nu een een goede start.SilverRT schreef:Akkoord. Maar als wij tussen de file doorrijden terwijl de auto's (zo goed als) stationair staan te draaien (met oa hun airco op want tegenwoordig zijn de koekblikken bakovens met dit weer -> nog hoger verbruik) zal het verbruik per persoon toch wel in ons voordeel zijn.Stefken schreef:Als een moto tussen de 5.5 en de 6.5 L verbuikt, kan je moeilijk tegespreken dan dit weinig minder of niets minder is dan het gemiddelde verbruik voor een auto.
En woon-werkverkeer met duo-zit is nog schaarser dan auto’s die aan car-pooling doen
Als ik nu mijn geval bekijk:Stefken schreef: Probeer daar nu eens een projectie van te maken, moto tov van auto.
Als ge alles mee in berekend denk ik dat het verschil minimaal zal zijn.
idem van de auto. er zijn mensen die 200meter van de bakker wonen en toch vinden ze het nodig om met de wagen tot daar te rijden. tevens de autoroutes worden vollop voor plezier gereden door 4wielers.Euh, als we de moto zouden gebruiken waar hij eigenlijk voor dient (ons verplaatsen van punt A naar B i.p.v. uit verveling of hobby toerrekes rond de kerktoren te rijden),
Moest er zoveel CO2 niet in de lucht zijn ik reed subiet met mijne fietsMotoroosje en Erteeke schreef:Euh, als we de moto zouden gebruiken waar hij eigenlijk voor dient (ons verplaatsen van punt A naar B i.p.v. uit verveling of hobby toerrekes rond de kerktoren te rijden), dan zou hij mss wel een ecologischer alternatief kunnen zijn.
Maar geef toe, de meesten onder ons rijden voor de lol, accelereren zwaar ('t is toch zo plezant) en rijden tegen een hogere snelheid dan toegelaten, dus echt ecologisch zijn we niet bezig. En dat terwijl de CO2 en ozon tot aan onze lippen staat.
Ik wacht dus vol ongeduld op de eerste fatsoenlijke moto met een waterstofmotor. Misschien dat we dan terug veilig en voluit kunnen ademhalen.
En ja, ik ben dus wel zo'ne groene, dus bij ons komt het Erteeke onder de 10km niet buiten want daarvoor heeft de mens een gewone fiets uitgevonden. En een auto hebben we ook al niet.