Een volledige öhlins gekocht in juni 2007 bij Steven Casaer (EMC). Weet veel, prima service en garantie (nog niet nodig gehad)...
dus positief....
Werkt vooral met öhlins, maar heeft ook vele andere. Is een specialist EN ervaringsdeskundige en heeft vakkundig personeel.
hoe weet je of de standaard vering aan vervanging toe is? na hoeveel km is dit ongeveer, bij normaal gebruik (normaal = woon-werk, geen circuit, geen of weinig off road), bvb voor GS 1200?
Two valve or not two valve, that's tthe question !
(XL 500) - ( K 100 RS) - ( R 850 GS) - '05 R 1200 GS - '91 R 100 GS
(Garmin SP III) - (SP 2610) - Oregon 400T - Forerunner 310 XT - Montana 600
Eigenlijk zal een vering sneller verslijten met duo en bagage dan solo. Ik geloof dat je vlotjes de over de 50.000km kan rijden.
Maar wel dit even: öhlins (en andere merken) raadt aan om de 30.000km hun veren te laten reviseren. Zo een öhlins is kwalitatief 10X beter dan een standaard-exemplaar. Standaard zullen ze dus na enige 10.000'den kilometers ook moeten gereviseerd worden, wat moeilijker is met zo een satndaardding.
Je merkt het als je de veervoorspanning reeds meer moet indraaien bij solo-gebruik en de ingaande demping verruit op het strakst (hardst) staat.
Als je vaak toert met 2 en bagage, biedt het standaard-pakket niet echt voldoende.
Mijn eisen liggen wel hoog wat betreft wegligging/strakheid en toch enig comfort. Dan was een andere veerdemper de enige oplossing. Een wereld van verschil BTW.
R 1100 GS: Full Wilbers, stalen remleidingen, Laser + Chip + K&N + regulator + Nieuwe buizen.