originele uitlaat

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen rond de BMW GS-serie motoren.

Moderator: GVN

Plaats reactie
one-one
Berichten: 881
Lid geworden op: 26 sep 2006, 17:02
Locatie: Erpe-Mere

originele uitlaat

Bericht door one-one »

Hoi, misschien een rare bemerking maar ik heb eergisteren mijn titanium LeoVinci vanonder mijn gsa gehaald en heb het gevoel een nieuwe motor te hebben!!! Hij rijdt veel soepeler, schokt en trilt minder en heb het gevoel dat hij beter rijdt (???)
Psychologisch of niet?
ride with pride
one-one
gsa 1150
tweecilinderke
Berichten: 2545
Lid geworden op: 11 mar 2007, 10:59
Locatie: gentbrugge

Re: originele uitlaat

Bericht door tweecilinderke »

Psychologisch of niet?
Zeker niet, heb bij mijne 1150 ook de sebring ervanondergesmeten en hij rijd stukken beter.
Zeker na de syncronisatie van de carbu's was het nog eens een merkbaar verschil. :lol:
R1150-GS-'00++R80-ST-'86++R100GS-PD'91++r65LS-'82++ Hercules 125 '76++vespa gs160++Panda r1100rt++

sommige ingenieurs weten alles maar kunnen meestal niets :)
http://www.grasco.be" onclick="window.open(this.href);return false;
http://picasaweb.google.com/tweecilinderke" onclick="window.open(this.href);return false;

clublid
K1200GT
Berichten: 994
Lid geworden op: 19 mar 2007, 17:36
Woonplaats: Heverlee

Re: originele uitlaat

Bericht door K1200GT »

Andere uitlaatdempers alleen, zonder aanpassing van de injectiemapping, luchtfilter, runs op een testbank, etc, halen doorgaans weinig uit, tenzij het produceren van meer geluid (of lawaai :oops: ). Het gevoel van "luider is sneller" gaat echter snel over...
Yam RD 350 LC YPVS/ K100RS/K1100RS/K1200RS/K1200GT (al jaren verkocht in afwachting van nieuwe Beemer), Moto Guzzi V11 Le Mans Rosso Corsa en Aprilia Tuono 1100 RF :twisted: , (E36/8; F25), Lid BMW MCVL
Jo De Paepe
Berichten: 3239
Lid geworden op: 28 sep 2004, 00:07
Woonplaats: Gent

Re: originele uitlaat

Bericht door Jo De Paepe »

Een andere demper aleen beinvloed de koppelkromme in negatieve zin.max koppel krijg je bij een hoger toerental
Wat ik ondervonden heb,is dat het motorkarakter ietsje vinniger wordt in een heel beperkte toerenzone nl 3800 tot 4500 T/min
De combinatie met andere luchtfilter ,eventueel chip en andere aanzuigbuis op de luchtfilter andere benzinedrukregelaar , heeft wel een klein beetje effect op vermogen bij hogere toeren . Laat dat nu net datgene zijn waar je bij en boxer niet veel aan hebt.

Zelf vind ik de standaardconfiguratie de beste qua allroundafstelling.
Er heeft ooit eens een test van vervanguitlaten in een Duits tijdschrift gestaan , allen kwamer er zeer magertjes uit
tonyGS
Berichten: 1
Lid geworden op: 25 dec 2007, 19:21
Locatie: Sint-Amandsberg

Re: originele uitlaat

Bericht door tonyGS »

Hoi,

Een einddemper alleen vervangen haalt in wezen inderdaad weinig uit. Al heb je bij sommige wel een vermogenswinst in het middentoerentalgebied.

Kan natuurlijk alleen over mijn eigen ervaring spreken, maar merkte wel verschil op mijn vorige motor. Een R1150GS met Laser Duo-tech einddemper.

Ben eigenlijk ook van plan om op mijn huidige R1200GSA ook een Laser Duo-tech te plaatsen. Zijn er GSA rijders onder ons die daar ervaring mee hebben (geluid, vermogen, ... ?)
WALTER GSAdventure
Berichten: 373
Lid geworden op: 28 sep 2004, 14:12
Woonplaats: MINDERHOUT
Locatie: MINDERHOUT HOOGSTRATEN

Re: originele uitlaat

Bericht door WALTER GSAdventure »

:oops: heb bij mijnne GSA 1150 de kat eruit gehaald en vervangen door een Y buis. Hij bromt iets donkerder of voller. Vind hierdoor dat hij mooier klinkt maar dat is natuurlijk subjectief. Wat ik wel vind is dat hij, zoals reeds hier beschreven, meer vermogen heeft tussen de 3500 en de 7000 t/min. Is effectief zo. Conclusie ik vond het de moeite waard en geniet keer op keer. :grin:
BMW 1200 GSA, 1150 GSA, nu 1250 GSA VAN 2019
De ene is uiterst LINKS, de andere uiterst RECHTS, en ik zit er op, en laat ze werken.
Plaats reactie