accu opladen 1200 RT

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen rond de BMW R-serie motoren.

Moderator: GVN

Plaats reactie
doov
Berichten: 55
Lid geworden op: 18 okt 2004, 22:59
Locatie: Rotterdam

accu opladen 1200 RT

Bericht door doov »

Ik heb een Optimate accu oplader. Aanstaande week wordt mijn 12RT geleverd. Ik heb gehoord dat alleen de BMW acculader op een 12RT via de contactdoos gebruikt mag worden. Wat zijn jullie ervaringen?
hla
Berichten: 1338
Lid geworden op: 26 dec 2004, 10:37
Woonplaats: Kortrijk
Locatie: W. Vlaanderen
Contacteer:

Bericht door hla »

Om die reden heb ik mijn 1-jaar oude optimate verkocht.
Ook omdat er een oplader van BMW was die voor de RT bruikbaar is maar ook voor andere motoren die met een optimate kunnen opgeladen worden. Gewoon een knop verzetten en de oplader was dan bruikbaar voor de Scarver van mijn vrouw.

Bij levering van de oplader blijkt echter dat dit zonder "schakelaar" is, en dus toch niet bruikbaar voor de Scarver :evil:

Heb dus, naast die speciale oplader, opnieuw een nieuwe optimate moeten kopen :!:

Achteraf wordt dan doodleuk gezegt dat de optimate op de RT ook gaat wanneer die rechtstreeks op de batterij is aangeschakeld!

Dus heb ik twee nieuwe laders gekocht terwijl de oude normaal gezien perfect zou moeten werken voor beide motoren.

Aangezien de eerste beweringen van de dealer dus duidelijk in tegenstrijd zijn met de latere, weet ik ook niet zeker wat er nu eigenlijk correct is.

Ik heb er geen verdere vragen over gesteld, en heb ze beide gehouden.
De optimate rechtstreeks op de batterij van de Scarver, en de andere "speciale" op de contactdoos van de 1200RT.
Rij met plezier, en geniet.

R1200RT

BMW motoclub-Vlaanderen lid
archi
Berichten: 123
Lid geworden op: 04 okt 2004, 20:11
Locatie: Beveren

Bericht door archi »

Hallo,

de computer van de 1200 sluit na een paar minuten de voedingspunten af waar je uw lader insteekt als hij die niet herkend via de CAN-bus.
Het kan dus geen kwaad, maar het brengt ook niets op.
Je kan nog altijd rechtstreeks op de batterij aankoppelen met je optimate.

Eric
doov
Berichten: 55
Lid geworden op: 18 okt 2004, 22:59
Locatie: Rotterdam

Bericht door doov »

OK bedankt. Ik laat wel een contactdoos direct op de accu aansluiten. Dat is makkelijker dan telkens het zadel te verwijderen.
Ik neem aan dat dat geen probleem is.
doov
Berichten: 55
Lid geworden op: 18 okt 2004, 22:59
Locatie: Rotterdam

Bericht door doov »

Ik heb bij de dealer inderdaad een contactdoos direct op de accu laten aansluiten. Dat is dus geen probleem. De lader moet wel geschikt zijn voor een gel accu. Mijn Optimate is daarvoor geschikt.
Of if DooV ben? Jazeker.
dunlop
Berichten: 42
Lid geworden op: 28 dec 2004, 21:04
Locatie: belgie

Bericht door dunlop »

baterij lader optimate direct op baterij aansluiten heb ik ook gedaan en werkt perfect!
en maar klagen over bmw en toch mijn grote liefde! maar het is wel de laaste bucht met wielen
Plaats reactie