GSMax schreef:Effe iets compleet anders, maar het moet gewoon van mijne lever:
Mijn vrouw heeft een VW EOS, 44000km op de teller, 6 jaar oud, héél goed onderhouden. Op een dag constateren we aan de spiegelhouders "witte roest". Een gekend probleem volgens onze dealer, maar wordt door invoerder D'Ieteren altijd geklasseerd. Toch maar een aanvraag tot garantie ingediend want op roestvorming heeft men 10 jaar.
Antwoord D'Ieteren:
Spijtig genoeg kunnen wij u enkel bevestigen dat het niet mogelijk is om over te gaan tot de vervanging van de spiegels in het kader van de roestgarantie die uw Eos geniet aangezien deze garantie in dit geval niet van toepassing is; aanbouwdelen worden enkel gedekt door de fabrieksgarantie van twee jaar tegen eventuele productiefouten.
Aangezien de fabrieksgarantie van uw Eos sinds 3 oktober 2009 verstreken is, is deze interventie bijgevolg betalend.
Ik krijg daar gewoon het schijt van. Het is duidelijk een productiefout, gekend probleem bij de EOS cabrio's, toch een wagen van tegen de 40000€, maar toch wordt direct die paraplu open getrokken
Ik vraag me af of ik daar niet verder mee kan, media of zo...

Is een bekend verhaal. Wij hebben exact hetzelfde gehad, maar dan met ee BMW X3. Aanbouwdelen (accesoires) vallen niet onder de roestgarantie.
Wat roeste er op de X3? Spiegels, dakrails, de 'nieren' aan de grill, alu velgen, typebenaming en badging begonnen ook blaasjes te tonen.
Toen de wagen één jaar oud was zijn de 'nieren' en interieurplastic (Stuur, deurgrepen; begonnen af te bladeren) vervangen. De tweed set nieren is ook weer begonnen met roesten binnen het jaar. Samen met de spiegels, dakrails en andere accesoires. We hebben echter even gewacht om dit te melden en zaten dan buiten garantietermijn. BMW weigerde om dit onder garantie te vervangen. We stonden toen op het punt om een mini te kopen in de zelfde garantie, maar omwille van de problemen met de X3 is dit niet doorgegaan en is de BMW vervangen door een Volvo.
De X3 deed geen 20.000km per jaar en werd zeer goed onderhouden. De uitleg vanuit bornem voor de roestvorming was: Jullie wonen aan zee, door het zand en zout kan roestvorming voorkomen. De inmiddels 10 jaar oude renault heeft daar echter geen last van.
Dus: het beperkt zich niet tot alleen VW. Misschien dat een goede dealer kan helpen.
In mijn buurt is er echter geen officiële BMW dealer, waardoor er door dat beleid veel mensen overstappen naar andere merken.
Eentje met 2 wielen en een stuur.