praten tussen 2 motoren

Hier kan je alle vragen, tips & tricks kwijt over Bike-to-bike, Bluetooth, Intercom systemen, GSM,... kortom alle communicatie perikelen

Moderator: GVN

Plaats reactie
patjeboemboem
Berichten: 20
Lid geworden op: 08 jun 2005, 12:11
Locatie: Brugge

praten tussen 2 motoren

Bericht door patjeboemboem »

Hallo Beemers, Wij rijden wekelijks met enkele vrienden een rit met onze moto. Het zou interessant kunnen zijn moest de eerste en de laatste moto met elkaar in verbinding staan via zender. Heeft iemand hiermee ervaring en welk systeem kan je ons aanraden om veilig en vlot te communiceren. Bedankt bij voorbaat.
Stoffel
Berichten: 2356
Lid geworden op: 28 sep 2004, 17:54
Contacteer:

Bericht door Stoffel »

Hiermee ben je misschien iets.

Autocom, biedt u perfecte communicatie tijdens het motorrijden. (communicatie- toepassingen zoals, gsp / radar, mp3-speler / Radio, gsm, bike to bike, pmr, walkie talkie)
De nieuwe Easicom 7 advance enPro 7 Sport kenmerken zich door het gebruik van 7-polige pluggen. Door het gebruik van extra kabels is het mogelijk geworden om het volume wat op te schroeven waardoor ook onder extreme omstandigheden een perfecte communicatie mogelijk is.
Voor het verbinden van de GSM interface met uw mobile telefoon moet u de speciaal voor uw telefoon ontwikkelde Clip-on adapter gebruiken. Deze "clipt" u onder in uw telefoon en daar plugt u de GSM interface in. Voor een aantal mobiele telefoons hebben wij deze "clip-on" adapter in voorraad.
Voor communicatie met uw duopassagier, heeft u een duo-passagiers kit nodig.
Voor het verbinden van uw StreetPilot GPS met de Autocom set heeft u de navigatie-kit nodig. Er is een kit om aan te sluiten op de muziek ingang en indien aanwezig 1 voor de auxilary ingang.
Voor communicatie van motor naar motor een interface naar de zender en een PTT (Push-to-talk) kabel nodig. Daarnaast kunt u een keuze maken uit de gewenste zender. De systemen zijn optimaal geschikt gemaakt voor Kenwood zenders.
Indien u een muziekbron wenst aan te sluiten op de kit, dan heeft u een specifieke muziekkabel nodig.


Deze info heb ik gevonden op DEZE link.

Stoffel ;)
Afbeelding
Vline
Berichten: 68
Lid geworden op: 30 sep 2004, 07:23
Locatie: Melle

Bericht door Vline »

Ik ben ook al een tijdje aan het uitkijken naar een communicatiesyteem voor op de moto,met koppeling naar de duo, GPS, radio, bike to bike
Na wat vergelijk heb ik mijn oog laten vallen op starcom.
Zondag ben ik naar de opendeurdag in Hasselt gereden, toch een tripje van een uur en een kwart, om de starcom van dichtbij te gaan bekijken.
Heb daar een mooie demo en uitleg gekregen van Lex.
Wat me ook aansprak was de mogelijkheid om een radio/cd te installeren met interface die werkt met de originele afstandsbediening van BMW.

www.rse-electronics.com Hier vind je meer info
Sven-GS
Berichten: 53
Lid geworden op: 16 nov 2005, 23:18
Locatie: Maldegem-Kleit

Bericht door Sven-GS »

Hallo, om op jullie vraag te antwoorden, dit kan je doen in combinatie met een intercom-systeem zoals autocom of starcom. Maar dit hoeft niet,
er bestaan ook systemen zoals van starcom voor rechtstreeks moto tot moto communicatie. Wat ik je wel aanraadt: een goede zender!!!
Als ik je mag een goede raad geven: Kenwood TK-3201. Is wel een toestel van 250 euro het stuk, maar is zij prijs waard. Heeft een oplaadbare batterij en laadstation, maar vooral: een groot zendbereik tot ongeveer 2km. vergeet dus al die zendertjes van 49 euro, of 2 voor 99. Die werken wel maar halen ongeveer maximum 500 meter. En dit is vaak onvoldoende. Beter eenmaal een goede investering die heel goed werkt, dan brol om op te vloeken. En oja, ik werk in een winkel te Eeklo, waar we ook verdeler zijn van starcom. Is toch dichter in de buurt van Melle.
Indien gewenst kan dit systeem van moto tot moto eens gedemonstreerd worden.
als het even niet lukt... kruip op je GS... en het zal lukken
Fox30
Berichten: 831
Lid geworden op: 09 mar 2005, 19:45
Locatie: Brasschaat (5-sterrengemeente sinds FataMorgana)

Bericht door Fox30 »

Ik heb een Autocom Active met de volgende bronnen:
ikzelf (in helm ingebouwde speakers van Autocom)
passagier (in helm ingebouwde speakers van Autocom)
GPS Garmin 2610
BMW radio-cassette
Bike to bike via walky talkies en setjes 113 van Autocom

Frank 12RS

Autocom Active met de volgende bronnen:
hijzelf (in helm ingebouwde speakers van Autocom)
passagier (in helm ingebouwde speakers van Autocom)
GPS HP iPaq voor navigatie
adio-cassette van Sony
GSM
Bike to bike via walky talkies en setjes 113 van Autocom

Werkt allemaal perfect

Alleen bike to bike: neem je tijd om de Vox op beide moto's goed in te stellen in functie van het omgevingsgeluid, anderst zenden beide BtB's tesamen en hoor je quasi niks.
dirk bruijns
Berichten: 432
Lid geworden op: 02 feb 2005, 07:53
Locatie: 2845 Niel
Contacteer:

Bericht door dirk bruijns »

Aan een "goede" zender zonder intercom heb je ook weinig .... :?

Kwaliteitsvolle signaaloverdracht staat of valt met het filterwerk dat een goede intercom verricht. Op de toonbank van de verkoper heb je geen storende rijwindgeluiden, en werkt elke zender kristalhelder, tot je gaat rijden .... de brol zal snel door de mand vallen.
En d'er is niets dat méér irriteert dan een klagende duo die je niet kan uitschakelen, danwel kraakjes, piepjes, gefluit in uwe helm.

De TK3201 moet het ook hebben van zijn betere antenne, want is in weze ook een strikte PMR met 500mWatt vermogen. Mini-pmr's kunnen ook uitgerust worden met een andere antenne, mits wat technische aanpassing.
Danny
Berichten: 6575
Lid geworden op: 27 sep 2004, 22:50
Woonplaats: Sandgardens

Bericht door Danny »

...
Laatst gewijzigd door Danny op 16 apr 2006, 21:46, 1 keer totaal gewijzigd.
patjeboemboem
Berichten: 20
Lid geworden op: 08 jun 2005, 12:11
Locatie: Brugge

Bericht door patjeboemboem »

Bedankt voor deze info, we zullen wel een goede oplossing vinden . :P :D
Werner Von C.
Berichten: 4288
Lid geworden op: 25 mar 2006, 22:21
Woonplaats: Grimbergen
Locatie: Vlaams Brabant
Contacteer:

Bericht door Werner Von C. »

R1200GS Triple Black named Bertha...and a Sym Cruisym 300
Plaats reactie