Help... een velg !

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen rond de BMW GS-serie motoren.

Moderator: GVN

Plaats reactie
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Help... een velg !

Bericht door Dany »

Gisteren met blij gemoed en onder een stralende zon de trip gemaakt naar Roegiers in Evergem want mijn beemerke (1150GS) moest nieuwe schoenen hebben. Had vooraf mijn keuze laten vallen op de Battlewing van Bridgestone.
Vriendelijke mechanicien van dienst, heel lovend over de BW, toont nog eens de verschillen met een Annakee en een Tourance en begint aan de werken. Eerst de achterband... tot dusver gaat alles naar wens, maar dan komen de wolken...
De voorband, wat blijkt? Dat ik ipv met een 19 velg met een 18 zit, er ligt inderdaad een BT020 110/80/18 op.
Ik heb deze motor, tweedehands, april 2006 bij een officiële dealer gekocht.
Bij Roegiers wisten ze me te vertellen dat ik dus geen BW voor een 18 velg kan krijgen en ook geen Tourance. Ondertussen lag die achetrband er natuurlijk al wel op. Wat zijn mij opties???

1) dealer contacteren en om uitleg vragen, doe ik sowieso.
2) op zoek gaan naar een 19-velg?
3) met 2 verschillende banden rijden?
4) Iemand een andere mogelijkheid?

Volgens Roegiers vermoeden ze dat die 18 velg er is geplaatst omdat de vorige eigenaar enkel en alleen normale baan deed en nooit eens een onverhardje. Blijkt volgens hen met die 18 velg dat de GS dan kortser zou insturen???
Dus help help help... Nu al vreselijk bedankt voor de antwoorden!

PS: ik plaats dit ook nog eens in het bandenforum om zoveel mogelijk publiek te bereiken.

de groeten,
dany
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Iron Gonzo
Berichten: 9612
Lid geworden op: 28 sep 2004, 21:36

Bericht door Iron Gonzo »

tja dat is weer een raar geval

je kan op zoek gaan naar een 19" als je af en toe in het terrein gaat ploeteren.(eventueel dat dealer wil wisselen)

scherper sturen gaat hij uiteraard doen met een kleiner wiel.

met 2 verschillende banden (merken) rijden is normaal geen probleem.
er bestaat welicht een enduro band in 18" die evenwaardig is als uw achterste merk.
hier is het wreed tof vertoeven voor motorrijders
TRIUMPH TROPHY SE
iedere 2de vrijdag samenkomst motorrijders in Eetcafe 't kleitenaerke te 9990 Maldegem-kleit
Stoffel
Berichten: 2356
Lid geworden op: 28 sep 2004, 17:54
Contacteer:

Bericht door Stoffel »

Hoi Dany ik ben je tegen gekomen op de E17. Ik was met Rode 1200GS. Hopelijk vind je vlug het nodige. Waar heb je je GS gekocht? Toch maar eens bij den dealer gaan aankloppen me dunkt.

Stoffel ;)
Afbeelding
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Hallo Stoffel,

leuk te weten wie me dus gisteren voorbij gereden is.
Heb de motor gekocht bij Mabbe Sport. Wat mij overigens toch een serieuze dealer lijkt te zijn, allez ik heb nog nooit iets negatiefs gehoord.

de groeten en tot ergens onderweg nog eens
Dany
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
JohanGS
Berichten: 349
Lid geworden op: 28 mei 2005, 20:45
Locatie: Gent R1200GS met GPS

Bericht door JohanGS »

Das toevallig ik was gisteren ochtend ook bij roegiers om een nief voorbandjen, altijd nen goeie service bij die mannen.
Ik heb gehoord dat ze binnen kort trouwens verhuizen naar een locatie iets verderop :wink:
08 Eifel und Franse Alpen, 09 ardeche, 2010 Oostenrijk
Ja ik ben lid ;-)
dits
Berichten: 77
Lid geworden op: 27 jan 2005, 21:25
Woonplaats: Evergem
Locatie: Evergem - Gent

Bericht door dits »

Het maakt eerlijk gezegd niet zoveel verschil uit of het merk vooraan verschillend is van merk achteraan.
Vb op mijn GS : V een tijdje BT020 / A zowel Anakee als Tourance
en nu achter Pirelli Strada ( of zoiets ).

Op mijn aprilia RSV : Nu Medium voor en Soft achter van 2 verschillende merken...

Zolang het gevoel voor jezelf maar goed zit...
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Bedankt aan de antwoorders...
De oplossing biedt zich aan door middel van mijn dealer Mabbe Sport. Daar willen ze dus mij 18 velg omwisselen voor een 19.
Dus kan ik een volledige set Battlewing erop zetten.
Maar met de gekregen reacties zou een mens onieuw beginnen twijfelen :)
Ik weet dat hij nu wreed goed instuurt met die 18 vooraan, gaat die 19 met een Battlewing erop zo'n merkbaar verschil maken???

de groeten... ik ga nu toch wel geen weekend lang twijfelen zeker? :roll: :wink:
Dany
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Joss
Berichten: 141
Lid geworden op: 14 jan 2005, 21:40
Locatie: Hoogstraten

Bericht door Joss »

Er zijn er veel die een kleiner wiel kopen en gij hebt het erbij ,
zal inderdaad een verschil geven in het bochten
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Wat moet ik mij dan voorstellen bij dit verschil? Dan kan dom lijken maar ik kan mij daar nu echt niks bij voorstellen omdat ik dit probleem of deze keuze nog nooit moest maken.
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Dirk Pauwels
Berichten: 4704
Lid geworden op: 29 sep 2004, 12:30
Locatie: Sint Niklaas

Bericht door Dirk Pauwels »

Dany schreef:Wat moet ik mij dan voorstellen bij dit verschil? Dan kan dom lijken maar ik kan mij daar nu echt niks bij voorstellen omdat ik dit probleem of deze keuze nog nooit moest maken.
Pak die 19" maar dan staat ie terug origineel en kun je telkens een bijpassende set banden monteren. Met 18" is ie veel moeilijker op de middenbok te krijgen en enkel nog geschikt om asfalt te rijden, de Tourance 19" is evengoed van grip dan een BT020. Ik heb kunnen vergelijken en prefereer een 19"
R1150GS '00 - R1100R '96 - Benelli 500 Quatro '75 - R1200GS LC 'Rally '17 - Vespa P200E '80 -honda bol d'or cb900f '81 - Honda CB750KZ 82 project
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Thx Dirk,

ik denk dat ik inderdaad voor de 19 ga. Net zoals je zegt, dan staat hij weer origineel en nu ligt er achteraan een Battlewing en vooraan een BT020 en eerlijk gezegd ik vind het geen zicht :(
Ook een kennis aangesproken die toch wat van motomechaniek afweet en hij raad me ook aan om naar de originele 19 te gaan en de deale wilt omwisselen... wat zou ik dan nog gaan twijfelen :D
Dany
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Danny
Berichten: 6575
Lid geworden op: 27 sep 2004, 22:50
Woonplaats: Sandgardens

Bericht door Danny »

Pak die 19" maar

de 19 geeft een betere rechtuitstabiliteit en zo is ie origineel... je kan altijd dingen veranderen, zet er dat op dan doet ie dat beter en zet er zus op dan doet ie dit beter of slechter... een GS is van zichzelf al een superlicht, strak sturende motor en die heeft dat velgske helemaal niet nodig...

met twee verschillende banden rijden prefereer ik ook niet, als't droog is kan 't allemaal goed gaan maar bij nat weer kan er al eens sneller een verrassing opduiken(de ene heel wat minder grip dan de andere of bv een andere opwarmingstijd) banden zijn voor gemaakt als linkse ene rechtse schoenen, de Tourance en/of de Anakee moeten qua grip, stabiliteit, levensduur, prijs voor geen enkele wegband onderdoen... dus ruilen die handel en je zit goed. :wink:
Koppel!!
Berichten: 3777
Lid geworden op: 15 apr 2005, 15:10
Locatie: Oost Vlaanderen

Bericht door Koppel!! »

YOO
Danny schreef: ...de Tourance en/of de Anakee moeten qua grip, stabiliteit, levensduur, prijs voor geen enkele wegband onderdoen... dus ruilen die handel en je zit goed. :wink:
De Bridgestone Battlewing niet vergeten, uit ondervinding, en de Dunlop D607 ook, deze laatste van horen zeggen :wink:

Grtz, Philip!
Life's journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting..... . "holy crap, what a ride!"

Philz picz are here!

http://www.motoadventurestore.be

Philz movies are here! and here!

Alplutser 2006, 2007, 2008, 2009 & 2010! Alpenman en Marokkocrosser ;-)
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

D'er ligt nu een Battlewing achteraan sedert verleden woensdag dus en...
chique marchandise marie louise !!!! Als die nu nog vooraan komt te liggen kunnen mijn volgende 10000 km niet meer stuk !!!
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Vandaag gaat het beestje binnen bij mijn dealer om die 18 om te wisselen naar een 19 en de Battlewing erop. Thx allemaal voor de reacties. Zondagnamiddag rij ik de Route des Collines, dus zal ik heel snel het verschil gaan weten. Is die route makkelijk terug te vinden vanaf de Kluisberg?
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Oneshark
Berichten: 804
Lid geworden op: 09 jul 2005, 18:10
Locatie: nie ver van de leie

Bericht door Oneshark »

Hoi Dany,

heb destijds die route (GPS versie) mogen ontvangen van onze
moderator JüRgen, en ja die loopt over de kluisberg.
Klein maar fijn routeke, have fun 8)
Lid BMW MC Vl
Once coconuts always nuts.
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Hallo Oneshark,

ik had destijds al ergens in een of ander forum-item een vraag gesteld rond deze Route en een pak reacties op ontvangen met onder andere een paar GPS routes.... Maar maar maar ik ben jammer genoeg (nog) niet in het bezit van een GPS en gezien ik zondag de "lead" neem van een groepje motorvrienden wil ik daar toch wel nie afgaan als nen gieter zeker. Ik zou het morgen toch eens willen verkennen maar mijn agenda is dermate geflipt dat ik vrees dat het zondag de inspiratie van het moment wordt. De groeten. Dany :roll:
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Oneshark
Berichten: 804
Lid geworden op: 09 jul 2005, 18:10
Locatie: nie ver van de leie

Bericht door Oneshark »

Zondag hoofd koel houden en geef mao goaze 8) :wink:
Lid BMW MC Vl
Once coconuts always nuts.
Dany
Berichten: 142
Lid geworden op: 12 jun 2006, 12:13
Locatie: Wervik
Contacteer:

Bericht door Dany »

Vrijdagnamiddag mijn motooke gaan ophalen bij de dealer, met de 19 velg en BW eronder. Onmiddellijk een ander gevoel om te rijden. Inderdaad stukken stabieler op de autosnelweg. De vraag was dan nog wat het gevoel zou zijn op landelijke wegen.
Wel.... ronduit schitterend !!!!! Gisteren de "Route des Collines" afgereden. zonder gps, gewoon op de borden langs de weg. Hier en daar waar mogelijk en veilig genoeg eens goed aan zijn oren getrokken enne..... it was a wonderful sunday afternoon !!!!!
Het leven is een gunst, te weten hoe is een kunst!
Plaats reactie