Remblokken versleten bij 4300 km ????

Op dit Forum kan u terecht met algemene vragen rond de BMW K-serie motoren.

Moderator: GVN

Plaats reactie
®win
Berichten: 2302
Lid geworden op: 28 sep 2004, 16:36
Woonplaats: Republiek Hollands Midden
Locatie: Republiek Hollands Midden
Contacteer:

Remblokken versleten bij 4300 km ????

Bericht door ®win »

Gisteren onderweg naar mijn werk ging het lampje van de remblokkenslijtageindicatie (3x woordwaarde :idea: ) branden. Er stond net iets meer dan 4300 km op de teller. Remblokken versleten? :?

Vanochtend even visueel gecontroleerd en de blokken zijn nog als nieuw. Maar even snel naar de dealer om de boel te laten controleren. Systeem gereset, proefrit en ...... weer storing :x

De slijtageindicator bij de remblokken bestaat uit een twee-aderige draad die op het eind een stukje kunststof heeft waar de draden bij elkaar komen. Dat stukje plastic zit op de achterplaat van de remblok geklemd.
AfbeeldingAfbeelding
Naarmate de remblokken slijten komt op gegeven moment het plastic stukje tegen de remschijf. Als de blokken op minimumdikte komen, dan is het stukje plastic zover gesleten dat het contact tussen de twee draden verbroken wordt. De stroomkring wordt dus verbroken. Terug naar mijn GT, wat er aan de hand was: af fabriek waren de tie-wraps ietwat ongelukkig geplaatst, waardoor bij inverende voorvork telkens hetzelfde stukje draad boog, met draadbreuk tot gevolg. Dan is ook de stroomkring verbroken en licht de slijtage-indicator op het dashboard op. Die draadjes worden bij verwisseling van de blokken vervangen en zijn niet los te krijgen, maar alleen in set met nieuwe remblokken. Nieuwe blokken waren ook (nog) niet op voorraad. De oplossing werd gevonden in demontage van het bewuste kabeltje van een showroom GT en montage ervan op mijn GT Afbeelding

Dat noem ik pas service!! Afbeelding
Groet,
Erwin

uoᴉʇᴉpƎ Sꓨ sɹɐǝ⅄ 0h ƖՇ0Շ ǝɹnʇuǝʌp∀ S⅁0𐑕ᘔƖᴚ + ᘔƖ0ᘔ ⊥ᴚ00ᘔƖᴚ
JH.
Berichten: 3875
Lid geworden op: 24 feb 2006, 22:20
Locatie: rOeSeLaRe
Contacteer:

Bericht door JH. »

Tis niet leuk om zo de schrik te krijgen tijdens het rijden... je afvragen wat er schort...

MAAR :!:

Proficiat met je dealer en inderdaad schitterende service.
B4B a place 2B bestaat 1 jaar!!!
(r1150rt) - (K1200Lt) - (r100/7) - K100 - Goldwing1800
Afbeelding
mort
Berichten: 619
Lid geworden op: 15 mei 2006, 19:18
Locatie: omgeving brugge
Contacteer:

Bericht door mort »

dat is dus hetgeen waar ik bang voor ben bij al die nieuwe modellen, al die electronica en beveiligingen.. is dat echt allemaal nodig? het is altijd leuk en tof natuurlijk als je weet hoe ver je nog kan rijden met uw tank, hoe ver uw remblokken versleten zijn, hoe warm het is, een radio die vanzelf luider gaat, noem maar op. ik stel mij de vraag of dit na bv 20 jaar en 200.000km ook nog zo ideaal is en nog steeds zal werken. ik zeg dit niet als kritiek, maar dat houdt mij tegen om een nieuwe motor te kopen. ik ben een beetje bang dat er altijd wel iets scheelt aan die electronica, ook al is het niet erg, zoals hier nu aangehaald werd met als voorbeeld de indicator van de remblokken, hoe je het draait of keert, je moet er toch steeds tijd voor uit trekken om te laten onderzoeken want zelf kan je dat meestal niet zomaar oplossen. hoe dan ook, dat is mijn visie. ik ben verzot op de r1200rt en de k1200gt, maar dit houdt mij tegen.

maar inderdaad wel prachtige service van de dealer, ik zie deze in mijn buurt dit niet doen..

groetjes
®win
Berichten: 2302
Lid geworden op: 28 sep 2004, 16:36
Woonplaats: Republiek Hollands Midden
Locatie: Republiek Hollands Midden
Contacteer:

Bericht door ®win »

mort schreef:... hoe je het draait of keert, je moet er toch steeds tijd voor uit trekken om te laten onderzoeken want zelf kan je dat meestal niet zomaar oplossen. hoe dan ook, dat is mijn visie. ik ben verzot op de r1200rt en de k1200gt, maar dit houdt mij tegen.
't Is inderdaad, hoe meer gadgets, hoe groter de kans op storingen. Anderszijds is het ook zo dat als iets storinggevoelig is er uiteindelijk een aanpassing op komt. Bovendien, met een medium als internet kun je heel veel tijd besparen doordat ervaringen van anderen gedeeld worden; dat is ook de reden waarom ik dit hier geplaatst heb (en niet zozeer om mijn dealer een veer op te steken, hoewel ze dat nu terecht verdienen).
Groet,
Erwin

uoᴉʇᴉpƎ Sꓨ sɹɐǝ⅄ 0h ƖՇ0Շ ǝɹnʇuǝʌp∀ S⅁0𐑕ᘔƖᴚ + ᘔƖ0ᘔ ⊥ᴚ00ᘔƖᴚ
mort
Berichten: 619
Lid geworden op: 15 mei 2006, 19:18
Locatie: omgeving brugge
Contacteer:

Bericht door mort »

daar ben ik het volledig mee eens. en trouwens, ooit zal ik toch eens moeten vernieuwen en de stap durven zetten :lol:

groetjes
Plaats reactie